YouTube kanalına neden abone gelmez?

En sevmediğim, cuma günü atılan resimli mesajlar gibi motivasyon, özlü söz videoları. Azıcık bile ilgimi çekmedi kanal, özellikle her videonu takip edecek bir kitle de yoktur tahminimce. Zaten ortada ilgi çekici bir şey de yok. Videolarına gelen izlenmelerin rastgele kişiler tarafından olduğu varsayarsak abone gelmemesi normal. @Tosunbey arkadaşın dediklerine katılıyorum. Buna benzer binlerce kanal varken kim niye seni hatırlayıp mesela bir söz aradığında senden baksın ? Bir de beğenseler bile abone olanlar olmayanlara göre azınlıkta.
Söylediğin özgünlük kısmı da herhalde sözler ve arka plandaki resimler için çünkü içerik olarak özgün değilsin.
Hocam sizin özgünlük konusunda ki anlayışınız nedir ve bu konuda nasıl bir taktik verebilirsiniz? Her abone her kanala bilgi almak için gelmiyordur herhalde.

Selam, Shorts ağırlıklı motivasyon (Shorts) videolar hazırlıyorum. Aşağı yukarı günde 1-2 video atıyorum. Etiket ise etiket, açıklamaysa açıklama, özgünlükse özgünlük. Kanalda orijinal olmayan hiçbir şey yok.

Anlayamadığım neden abone katılımında sorun yaşıyorum?

Hocam videoların çok sade ve ilgi çekici değil ne yazık ki. İnsan beyni video izlerken bir süre sonra odağını kaybeder. Bunu tazelemek için genelde Shorts'lara birden fazla resim yerleştirilir ve bu resimler arası geçiş yaparken ses efekti eklemen gerekir. Böylece izleyicinin odağını tazelenir. Bu durum etkisinde abone alma şansınız daha yüksek olur.

Ayrıca neden motivasyon videolarını tercihe ettiniz? Şahsen ben motivasyon videolarından çok bilim ve tarih odaklı olanların daha çok ilgi gördüğünü düşünüyorum.

Başarılar dilerim.

Hocam videoların çok sade ve ilgi çekici değil ne yazık ki. İnsan beyni video izlerken bir süre sonra odağını kaybeder. Bunu tazelemek için genelde Shorts'lara birden fazla resim yerleştirilir ve bu resimler arası geçiş yaparken ses efekti eklemen gerekir. Böylece izleyicinin odağını tazelenir. Bu durum etkisinde abone alma şansınız daha yüksek olur.

Ayrıca neden motivasyon videolarını tercihe ettiniz? Şahsen ben motivasyon videolarından çok bilim ve tarih odaklı olanların daha çok ilgi gördüğünü düşünüyorum.

Başarılar dilerim.
Henüz yolun başındayım desem yardımcı olur sanırım :) Önerilenirinizi dikkate alacağımdan şüpheniz olmasın.

Hocam sizin özgünlük konusunda ki anlayışınız nedir
Özgünlük kişiden kişiye göre değişmez, nesneldir. Yani bana göre özgün olup da başka birine göre özgün olmama durumu olamaz. Bu yüzden herkesin farklı bir özgünlük anlayışı olamaz.
bu konuda nasıl bir taktik verebilirsiniz?
Ben detaylı düşünüp her şeyi hesaplamaya çalışan biriyim. Milyarlarca video yüklenen bu mecrada yükselmek için ince düşünüp, planlı ilerlemek lazım. Bunun için de uzun bir süre kafa yormak lazım. Bu platforma hiç girmeyi düşünmediğim için size kısa sürede verebileceğim bir taktiğim yok ama en azından motivasyon tarzı değişime kapalı, hep aynı çizgide ilerleyecek olan videoların uzun vadede tutmayacağını garantiliyebilirim.
Her abone her kanala bilgi almak için gelmiyordur herhalde.
Desteklemek için abone olanlar falan olur, orası ayrı bir konu ama sen motivasyon videoları yapıyorsun. Bunun amacı ders çıkartmak ya da motivasyonla her şeyi yapabileceğine inanan kişilerin egolarını tatmin etmektir. Bilgi almaya gelmeyince kanalın üstte yazdığım tek bir amacı kalıyor. Bu durumda da konsept olarak özgün olmadığın için motive olabilecekleri binlerce başka kanal var. Kim, niye seni izlesin ? Herhangi bir özelliğinin olup fark atabileceğin bir konseptte video atmıyorsun ki. Mesela sohbet yayınları açıyorsun sohbetin sarıyordur, bu durum diğer sohbet yayını açanlara göre fark yaratır.

Yeni konular

Geri
Yukarı