YouTube kanalındaki içerikler silinmeli mi?

xonoux

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,
84 aboneye sahip olan küçük bir YouTube kanalım var ve bu kanalda gameplay tarzında oyun videoları atıyorum. 4 farklı seriye sahibim ve hepsinde de birkaç arkadaşımla videolar çekiyorum ki videolar sıkıcı ve durağan olmasın hep bir sohbet dönsün. Bu seriler: Valheim, Palworld, Raft, tribes of midgard. Hepsi de hayatta kalma türünden olan oyunlar.

Benim için iki sorun var. Bunlardan birincisi küçük bir kanal için bu şekilde hayatta kalma oyunlarının büyük bir sıkıntı olması çünkü seriler bitmiyor. Eğer insanları ilk videodan kendime bağlayamazsam bu seriler 30 40 bölüm sürecek seriler olduğundan dolayı haliyle geriye kalan bölümlerin hiçbiri izlenmiyor ve yükselme olmuyor. Bu yüzden dolayı daha kısa serilere başlamak istiyorum fakat halihazırda devam etmem gereken 4 farklı seri bulunduğundan dolayı elim kolum bağlanıyor.

İkinci ve bence daha önemli olan sorun şu: Arkadaşlarımla bir türlü denk düşemiyoruz. Benim müsait olduğumda zamanlarda onlar müsait olmuyor onlar müsait olunca ben ve bu şekilde bir bakmışım 2 3 haftadır hatta bir aydır seriye bölüm çekememişiz. Bu yüzden dolayı serileri çekmek de yayımlamak da ayrı bir zulüm oluyor bana. Şu anda kanalımda 97 bölüm var ve seriler bitmekten çok uzak. Bu yüzden dolayı videoları silip serileri bıraksam mı diye düşünmeden edemiyorum.

Sizce ne yapmalıyım? Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük kanallar bile seri yapmaktan çekiniyor çünkü izleyici giderek sıkımaya başlıyor o seriden en iyisi farklı farklı bolca oyun oynamak istersen videolar kalabilir ama algoritma sorun yaratabilir videoların önerilmesi noktasında

Kanal algoritması oluştu bence yeni kanal açıp öyle farklı içeirkler ile devam edin.

Kanalıma sahura yakın saatlerde canlı yayında oynayacak şekilde Elden Ring'e başladım ve son 4 günde 20 abone kazandım ve bunun dışında görüntülenmem az olsa da gösterimlerim her videomda 5 bini geçiyor şu anda kanalım eskiye nazaran çok iyi bir durumda ve yükselme döneminde. En büyük sorun serilerin bitmemesi bu yüzden ana sayfada gösterilmesine rağmen insanlar izlemiyor. Mesela Palworld hypelandı ama 1 ay sonra bitti bu hype ben ise hala onun videolarını atıyorum. Kanalım YouTube tarafından öne çıkarılıyorken yeni bir kanala geçmek istemiyorum.

Büyük kanallar bile seri yapmaktan çekiniyor çünkü izleyici giderek sıkımaya başlıyor o seriden en iyisi farklı farklı bolca oyun oynamak istersen videolar kalabilir ama algoritma sorun yaratabilir videoların önerilmesi noktasında.

Ben de aynı şekilde düşünüyorum bu yüzden elim kolum bağlandı acaba silip yeni kısa serilere mi başlamalıyım yoksa 2 3 haftada bir olduğu kadar bölüm çekip atarak devam mı ettirmeliyim. Bu bana abone kaybettirir gibi geliyor :(.

Ben de aynı şekilde düşünüyorum bu yüzden elim kolum bağlandı acaba silip yeni kısa serilere mi başlamalıyım yoksa 2 3 haftada bir olduğu kadar bölüm çekip atarak devam mı ettirmeliyim. Bu bana abone kaybettirir gibi geliyor :(.
Kesinlikle kısa serilere yönelin ama o serileri de arka arkaya paylaşmayın araya 3-5 video girdikten sonra ikinci bölümünü paylaşabilirsiniz. Uzun 1 seri yapacağım derseniz de yine videoları aralıklı olarak paylaşın böylece ilk videoyu beğenen izleyici ikinci videoyu bekler. Beklerken de başka videolarınıza göz atabilirler 1 milyon üstü yabancı kanalların hepsi böyle ilerliyor.

Kesinlikle kısa serilere yönelin ama o serileri de arka arkaya paylaşmayın araya 3-5 video girdikten sonra ikinci bölümünü paylaşabilirsiniz. Uzun 1 seri yapacağım derseniz de yine videoları aralıklı olarak paylaşın böylece ilk videoyu beğenen izleyici ikinci videoyu bekler. Beklerken de başka videolarınıza göz atabilirler 1 milyon üstü yabancı kanalların hepsi böyle ilerliyor.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Peki bu devam etmeyen serilerim için bir öneriniz var mıdır? Çünkü bazıları 1 aydır bölüme sahip değil ve mesela Valheim'deki oynadığım abi ile daha çekebileceğimiz bile meçhul.

Eski serilerinizi uzun bir süre terk edin bana kalırsa. Biraz zaman sonra arada bir yükleme yaparsınız isterseniz.Çoğunlukla kendi başınıza video çekmenizi öneririm. Oyun önerisi olarak Sea of Survivors, Doom Keeper, Please Dont Touch Anything, Frostrain, Stellar Initiative, Under Miner, Planet Zoo, Snake Farm, Outpath, Hydroneer, Parkasaurus, Cooking Simulator ve Planet Coaster tarzı oyunları öneririm. Mümkün olduğunca farklı tarzlarda oyun yazmaya çalıştım birkaç kanal da bırakayım örnek alabileceğiniz.

Lets Game It Out
Real Civil Engineer
Blitz

Geri
Yukarı