YouTube kanalını biri nasıl bulabilir?

alicnayddn

Centipat
Merhaba. Başlık bulamadım konuma. Bir tanıdık YouTube videosu çekiyor. Ona sataşıyordum fake hesapla. O da araştırıyordu bu sahte hesabı. YouTube'da yorum yaptığım sahte hesabımın ismini salladım. Fotoğrafında şehir dışında olan bir küçük çocuk vardı. (Sadece ben tanıyorum.) Bulması imkansızdı ama o küçük çocuğa mesaj atmış Instagram'dan 1-2 saat önce. Nasıl oldu bir şey anlamadım. Bulması imkansız bana göre. Ve de yine uğraşıyorduk bundan 1-2 yıl önce bu arkadaş ile. Bulamasın diye yabancı YouTube kanalı açtık. Ve onun videolarına komik editler yaptık. Bulması bana göre imkansızdı yine. Çünkü videoları İngilizce yazılarla paylaşıyorduk. Bu arkadaş daha önce böyle bir şey yaşamadığı için çıkıp da kendi araştırmaz kim benim fotoğrafımı kullanmış diye. Anasayfasına da düşmüş olamaz yabancı içerik diye. Nasıl yapmıştır bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl oluyor hocam.Ben de denemek istiyorum.
Görseli bilgisayarınıza indirip Yandex Görseller ya da Google görsellere girerik fotoğraf makinesi simgesine tıklayın daha sonra bilgisayarınıza indirdiğiniz resmi seçin işte bu kadar.

Fotoğrafı indirip internette arama yaptığında bulabilme ihtimali var mı küçük tanıdığınızın gerçek hesabını?
Bu işlem nasıl oluyor?Tarama mı yapıyor bir yerden?Başka ne olabilir düşünmedim.
Telefona nasıl yapabilirim hocam?
Görseli bilgisayarınıza indirip Yandex Görseller ya da Google görsellere girerik fotoğraf makinesi simgesine tıklayın daha sonra bilgisayarınıza indirdiğiniz resmi seçin işte bu kadar.

Bu işlem nasıl oluyor?Tarama mı yapıyor bir yerden?Başka ne olabilir düşünmedim.
Büyük ihtimalle sizin yorum yapmış olduğunuz YouTube kanalının küçük resmini indirip internette söylediğim şekilde aratıp Instagram hesabını bulmuş olabilir. Genelde resimler çok farklı sitelere yüklenmiş olsa bile internette bulunduğundan dolayı arama motorlarında eşleşen aynı resmi direk bulabilirsiniz.

Telefonda da oluyor mu hocam?Olursa anlatın yapayim.Cahilim teknoloji konusunda.Deneme yapmak istiyorum.
Telefonda da olur fark etmez ama öncesinde indirmek istediğiniz fotoğraf Instagram'ın ya da YouTube'un küçük profil resmi ise onu telefon kullanarak indiremeyebilirsin ama bunun için de internet siteleri bulunuyor tabii. Fotoğrafı telefona indirsen bile yukarıda bahsettiğim yöntem ile telefonunda ki bir resmi seçerek yine arama yapabilirsin. Benim günlük hayatımda çok fazla kullandığım bir yöntem.

Yeni konular

Geri
Yukarı