Youtube Kanalları Ve Google Adsense İlişkilendirme

Kanalı ilişkilendiriyoruz. Adsense'den kazandığımıza ayrı, para kazanma özelliğinden kazandığımıza ayrı yerden bakıyoruz. Videoyu sen kaldırırsan para kalıyor ama teliften dolayı youtube kapatırsa para gider. Yani daha doğrusu şöyle. Senin yüklediğin video direk yayınlanmıyor. Youtube kontrol ediyor. Telif hakkı varsa zaten direk yayına izin vermiyor. Ve sen böylece videoyu yükleyememiş oluyorsun. Yani telif varsa zaten yayınlanmıyor videon.

Kanalı ilişkilendiriyoruz. Adsense'den kazandığımıza ayrı, para kazanma özelliğinden kazandığımıza ayrı yerden bakıyoruz. Videoyu sen kaldırırsan para kalıyor ama teliften dolayı youtube kapatırsa para gider. Yani daha doğrusu şöyle. Senin yüklediğin video direk yayınlanmıyor. Youtube kontrol ediyor. Telif hakkı varsa zaten direk yayına izin vermiyor. Ve sen böylece videoyu yükleyememiş oluyorsun. Yani telif varsa zaten yayınlanmıyor videon.
Biraz önce bir kaç video yükledim. Yüklediklerimin birisinin yanında bir mmavi bir yazı çıktı. "üçüncü taraf ........"

Bu mu yani yayınlanmaması. Ben bu vüdeolara telefondan girmeyi denedim ama girememiştim. Bu yüzden mi giremedim yani. Bu video yayınlanmayacak mı? Telif hakkı ya da benzeri yazan yere tıkladım tamam anladım butonu vardı ardından da oraya tıkladım zaten. Video yayından kalktı mı yani şimdi????

Bir de ben youtube aramasında kendi yüklediğim diğer videoyu bir türlü bulamadım. Linki kopyalayıp girersem oluyor ama diğer türlü viodeyu bir türlü aratarak bulamadım...

Bir de şimdi ben bu videoyu paylaştıktan sonra "üçüncü taraf içeriği" yazısı çıkınca ben altındaki "kabul et" butonuna bastım ama bideyu kaldırmadım. Şimdi benim videoyu yayından kaldırmam gerekiyor mu ben bu videodan para kazanamam değil mi??

3 uyarı ile hasap kapatılıyormuş ya ben uyarımı almış oldum yoksa bu uyarı değil miydi??? Uyarı bunun dışında mı gelen bir şey???

Evet, aynen bu yüzden. Video yayınlanmamış.

Baran Oyunda çok fazla soru sordum. Öncelikle cevapların için çok teşekkür ederim. :) Bir kaç sorum daha olacak :)

Bir kaç video ekledim. Ekledikten sonra para kazanmayı aktif hale getirdim.

1-Eşleşen üçüncü taraf içeriği olan videolarda para kazanma özelliği aktif olmadı. Bu videolarda para kazanma özelliğini aktif etmek mümkün değilmiş galiba doğru mu??? Yoksa bu videolarda da para kazanma özelliği aktif hale getirilebilir mi???

2-Diğer bir videoda ise eşleşen üçüncü taraf içeriği filan olmamasına rağmen yani herhangi bir uyarı filan olmamasına rağman yan tarafında bir ünlem belirdi ve para kazanma özelliği açılmadı. Bu videoda neden açılmadı? Ünlemin üzerine getirdiğim zaman fareyi para kazanma özelliği için uygun olup olmadığına bakılıyor gibi bir yazı gözüküyor. Ancak neredeyse bir gün oldu daha aktif hale gelmedi para kazanma. Ne yapmam gerek???

3-Eşleşen üçüncü taraf içeriklerini kaldırmamız şart mı kaldırmazsak sorun olur mu? Herhangi bir ceza filan oluma durumu var mı? Böyle bir ihtimal bile olsa var mı yani??? :)

Kardeş ben BaranOyunda. Hesabım ban yedi bunu açtım ve bundan sonra bu hesaptan yazacağım. Öncelikle bir şey değil. İstediğin kadar soru sorabilirsin.
1-Youtube' a para kazanmayı boşver izin almadığın sürece videon yayınlanmıyor bile. Ama iznin varsa para kazanamıyorsun ama yayınlanır.
2-Bilmiyorum, daha önce hiç karşılaşmadım. Ama çözümünü araştıracağım.
3-Kaldırmassan sorun olmaz. Fakat İznin Varsa!

Youtube'dan her gün 10.000-20.000 arası izlenmeniz yoksa, minimum 5.000-10.000 aboneniz yoksa bırakın 50 tl'yi 5 tl bile kazanamassınız. Bırakın bu işleri boşa zaman harcamaktan başka bir şey değil. Ha her gün 5-6 saatini ayırıp bu işlerle uğraşacaksan başka...

Youtube'dan her gün 10.000-20.000 arası izlenmeniz yoksa, minimum 5.000-10.000 aboneniz yoksa bırakın 50 tl'yi 5 tl bile kazanamassınız. Bırakın bu işleri boşa zaman harcamaktan başka bir şey değil. Ha her gün 5-6 saatini ayırıp bu işlerle uğraşacaksan başka...

Bende aynısını söyledim. :LOL:

:D Benim ki merak biraz da aslında. Bir süre deneyip neyin nasıl olduğunu ya da olamadığını görmek.... :D

Kardeş ben BaranOyunda. Hesabım ban yedi bunu açtım ve bundan sonra bu hesaptan yazacağım. Öncelikle bir şey değil. İstediğin kadar soru sorabilirsin.
1-Youtube' a para kazanmayı boşver izin almadığın sürece videon yayınlanmıyor bile. Ama iznin varsa para kazanamıyorsun ama yayınlanır.
2-Bilmiyorum, daha önce hiç karşılaşmadım. Ama çözümünü araştıracağım.
3-Kaldırmassan sorun olmaz. Fakat İznin Varsa!

Geçmiş olsun.

Şimdi o videoya yeniden baktım. Videonun yan taradına diğerleri gibi eşleşen üçüncü tarafiçeriği yazmıyor. Ona rağmen ünlem işaretine geldiğim zaman videonun ticari kullanım hakkının size ait olduğunu kanıtlayın gibi bir yazı geliyor. İzlediğim videolarda para kazanma özelliği direkt açılıyordu ama benden böyle bir kanıt gibi br şeyler istiyor.

Videoların yan tarafında eşleşen üçüncü taraf içeriği yazıyor. Ama video yayınlanıyor aynı zamanda. Bu durumda beni videoyu kaldırmam gerekir mi???
Ya da uyarı ile birlikte videonun başkasına ait olduğunu kabul et butonu gibi bir yer varya oraya tıklamak bir şeyi değiştir mi???

Gerekmez. Bunun anlamı çok büyük ölçüde olmasada telif hakkı içeriyor. Ondan sorun çıkmaz.

Anlıyorum. Her videoda en eskilerde ya da en basitler de bile telif hakkı çıkıyor. Anlamıyorum bu kişiler bu video ya da müziklerin telif hakkını nasıl alıyorlar.

Peki bu telif hakkını kabul etmeme gibi bir kısım varya oraya tıklasak bir işe yarar mı? Yoksa tam tersi karşı tarafta ki kişiyi daha fazla mı öfkelendiririz. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı