YouTube kullanmayı reklamlardan dolayı bırakmak

Ben bugüne kadar hiçbir abonelik sistemine para vermedim. Sadece son 1.5 haftadır böyle YouTube ile ilgili sorun yaşadım. Onun dışında hiç yaşamadım.

Evdeki bilgisayarımda bende izleyemiyorum ama ofisteki bilgisayarlarda kullanabiliyorum Chrome güncelleme mevzusu bu anladıgım kadarıyla o yüzden Chrome'u güncellemeyin.

Bugüne kadar hiç para vermedim internette bir şeye. Şu andan itibarende vermek istemiyorum. Alternatifi çok güzel duruyor bence. Bildiğin YouTube ve YouTube'dan çekiyor videoları ayrıca açık kaynaklıdır. Kaynak dosyalarını alıp, kendi web sitene bile bağlayabilirsin.

Tek avantajı reklamsız olsa dediğinizi anlarım fakat müzik algoritması neredeyse mükemmel olan YT Music'i de kullanınca 20 liraya fazlasıyla değiyor. Gönül ister ki ücretsiz olsun ancak bedelsiz kaliteli hizmet diye bir şey yok.

@tensa_zangetsu, bu arada gerçekten öyle. 15 dakikalık videoda 5 reklam izliyorum kardeşim ya. İçerik üreticileri de aşırı aç gözlü. YouTube'un böyle bir uygulama getirdiğini bildikleri için reklamı koydukça koyuyorlar.

Benim için abonelik sistemi olması bir sorun değil.

Abonelik sisteminin olması, benim için de sorun değil ancak firmaların önce kısıtlama getirip sonra insanları, abonelik sistemine itmesi hoş değil. Kapitalizm de böyle bir şey işte. Zengin önce hakkını elinden alır, sonra para karşılığında geri verir. Bir de kendini alkışlattırır.

Tek avantajı reklamsız olsa dediğinizi anlarım fakat müzik algoritması neredeyse mükemmel olan YT Music'i de kullanınca 20 liraya fazlasıyla değiyor. Gönül ister ki ücretsiz olsun ancak bedelsiz kaliteli hizmet diye bir şey yok.
Müziklerimi localden dinlerim hep. Kendi müziklerim yüklü zaten. Böyle bir şeye ihtiyacım yok. Daha doğrusu sadece reklamlar için 30 TL kullanmam. YouTube'nin hiç bir servisini kullanmıyorum böyle. Sadece video izliyorum.

Bu konuda haklısınız. Hem Youtube hem Youtube Music şeklinde 2 servisten de faydalanmak güzel ancak ben her sene 1 yıllık Spotify üyeliği alıyorum.

Spotify'ın algoritmasına da bayılıyorum. Bana sürekli dinlediğim müzik türlerine benzer ya da yakın türde önerilerde bulunuyor ve bu sayede müzik kütüphanemi sürekli genişletebiliyorum. Bunun yanında da ses kalitesi gerçekten Youtube'un sunduğu ses kalitesinden daha iyi.

Geri
Yukarı