YouTube Music vs Spotify

delvarto

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Orta Doğu
Daha fazla  
Merhaba, bu konuyu hangisi daha iyi gibi bir karşılaştırma yapmak için açmıyorum. Birkaç sorum var sadece.
Yıllardır Spotify kullancısıyım, reklamlardan sıkıldığım için YouTube Premium aldım. Galiba müzik için de YouTube Music uygulamasını indirmem gerekiyor. Hangi uygulama kaç kbit veriyor paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

YT Music 256, Spotify 320 veriyor.

Spotify sesi daha bir neşeli yapıyor sadece. Spotify alana kadar Apple Music al 20₺'ye öğrenci planı ile en azından kaliteli bir şey dinliyorum de.

YT Music 256, Spotify 320 veriyor.

Spotify sesi daha bir neşeli yapıyor sadece. Spotify alana kadar Apple Music al 20₺'ye öğrenci planı ile en azından kaliteli bir şey dinliyorum de.
10 yıldır spotify kullanıyorum hocam bırakmak istemiyorum hiç. Youtube premium'un müzik kısmından faydalanmak için YT Music uygulamasını indirmem gerekiyor değil mi?

10 yıldır Spotify kullanıyorum hocam bırakmak istemiyorum hiç. YouTube Premium'un müzik kısmından faydalanmak için YT Music uygulamasını indirmem gerekiyor değil mi?

Zaten inik olması gerek.

Ama evet indirmeniz gerek yoksa.

Apple kaç Kbps veriyor?

Kablolu kullanımda 1411KBPS kayıpsız sunmakta.

Eğer kablosuz kullanacaksanız öyle de böyle de kayıplı oluyor ancak Apple müzik kendisi bir nevi filitre uyguladığından sebep daha kaliteli bir ses deneyimi yaşatıyor.

Bir BT ürün kullanıyorsan telefonun da kulaklığın da LDAC, lhdc veya aptX lossless desteklemiyorsa genel olarak 320-512Kbps gibi değerler gelecek size.

Son düzenleme:
Bu tarz şeylerde codec de önemli galiba telefonum XS kulaklığım da şu: Capsule3 Pro Powerful Hybrid Active Noise Cancelling Wireless Earbuds

BT codec olarak LDAC ile kullanıyorsanız 990Kbps'ye kadar desteğiniz vardır.

Eğer bir odyofil, ses tutkunu değilseniz, yüksek çözünürlüklü ürünlerle yüksek bit ve Kbps değerlerine sahip kayıpsız müzikler dinlemiyorsanız BT üzerinde Kbps bazlı bir fark duyamazsınız.

Çoğu uygulama filtre uygular, Spotify biraz daha neşelidir eğlencelidir bass vurdurur, Apple müzik çok sesi güzel bir şekilde dengeler daha net olur, YT Music üzerinde pek bir filtre göremedim açıkçası. BT bir cihaz kullanırken size fark hissettirecek olay bu filtrelerdir.

Yani Spotify 320Kbps, YT 256Kbps aradaki 64Kbps'lik farkı yukarıda dediğim gibi biri değilseniz pek duyamayacaksınız. Dediğim gibi ülkemizde apple music gözümde şu anda en kaliteli hoş sesi veren platformdur.

Son düzenleme:
Elinde 15-20K'lık bir kulaklık ve 5K-10k arası bir amfi ya da DAC yoksa o ses farkını hiçbir türlü hissedemezsin, boşuna rezalet yazılıma sahip Apple Music alma.

Vallahi hiç gerek yok. Çin'den 30₺'ye aldığım BT kulaklık ile Apple Music üzerinden dinlediğim müzik daha anlaşılır temiz.

Hani Apple Music ile Spotify vb platformlardan dinleyip Apple Music'te ses farkı yok diyorsa biri açıkçası diyen kişinin sağlıklı bir duyuma sahip olduğunu düşünmüyorum.

Hadi sağlam ekipmanlar olmadan Kbps - bit farkı pek anlaşılmaz ancak uygulamaların uyguladığı filtreyi en dandik kulaklıkla dahi fark edersin.

Geri
Yukarı