Çözüldü YouTube önerilen kanal nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eren Hendrix

Femtopat
Merhaba, seneler önce bir tane çekiliş için bir kanalı öne çıkan kanallar sekmesine eklemiştim. Şu an silmek istiyorum fakat nereden sileceğimi bulamadım. YouTube Studio'da da özelleştir seçeneğine gelince öne çıkan kanallar diye bir yer çıkmıyor. Nasıl sileceğimi bilen var mı?

Çözüm
Eki Görüntüle 841708sol kısımda bunlar var bir tek bende.

Özelleştirme bölümünden yapacaksın.

öz.png

Şu kısımda varsa temizleyebilirsin.

az.png
Video yöneticisi'nin sol gezinme bölmesindeki kanal butonuna tıkla. Bağlı olan kanalların listesi çıkacak. Kaldırmak istediğin kanalın yanındaki onay kutusunu işaretle. İşlemler açılır listesinden kanal bağlantısını kaldır'ı seçin.

Oradan yeni kanal ekleniyor ve öne çıkan bölümler sekmesine yüklenen videoların altında yeni bir kategori oluşuyor öne çıkan kanallar diye. Ben önceden eklediğim kanal orada bulunmadığı için silemiyorum.

Eki Görüntüle 841714
İşte o yeni eklenenler için. Ben o kanalı 3- 4 sene önce eklediğim burada gözükmüyor sanırım. Yeni bir kanal ekleyince yeni eklediğim kanalı kaldırabiliyorum.

Tamam orada ki bölüm ekleye tıkla. Ardından ufak aşağı inmeli bir pencere açılacak. Oradan aşağı in. Orada öne çıkarılan kanallar olacak ona tıkla. Orada öne çıkarılan kanallar gözükür. Sağ tarafta kanalın yanın da ki üç noktaya tıkla ve kanalı kaldır de.

Geri
Yukarı