YouTube reklam engelleyici artık Chrome'da çalışmıyor

Maalesef az önce sıra bize de geldi. :( Şimdi YouTube'da bir video da en az 5 tane reklam izleme dönemimiz hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar. 🤷‍♂️ Sıra zamanla herkese geliyor gerçekten. 😳

Eki Görüntüle 1981688

"Hayır reklam engelleyici kullanmıyorum" diyerekten bu kontrolden direkt geçebilir miyiz acaba? 😳😳

Şaka bir yana gerçekten geçmiş olsun, YouTube önceden de reklam çöplüğüydü. Şimdi bunu izletmek için her şeyi deniyorlar, üzdü bu durum.

megamind-758x322.jpg

Herkese merhaba, senelerdir uBlock Origin adlı uzantıyı kullanıyordum fakat bugün bir video açtığımda videoyu oynatmadığını gördüm. Bunun güncel olarak bir çözümü var mı yoksa Brave gibi farklı bir tarayıcıya mı geçeyim? Teşekkür ederim herkese, iyi sosyaller.
Çalışmıyor boşuna deneme

"Hayır reklam engelleyici kullanmıyorum" diyerekten bu kontrolden direkt geçebilir miyiz acaba? 😳😳

YouTube kendini bayağı geliştirdi reklam engelleyici kullandığımızı çok rahat anlıyor artık yoksa bildirim göndermezdi. YouTube hata yapmaz Sorun Bildir desek ne yazar. Artık bu duruma alışacağız.

Şaka bir yana gerçekten geçmiş olsun, YouTube önceden de reklam çöplüğüydü. Şimdi bunu izletmek için her şeyi deniyorlar, üzdü bu durum. 😳

Hayır, eskiden hatırlıyorum hiç böyle değildi. Her video da sadece 2 tane reklam filan çıkardı. Şimdi ise durumlar değişmiş YouTube maalesef ki paragöz olmuş ve her video da rahat 5 tane reklam çıkıyor.

Hayır, eskiden hatırlıyorum hiç böyle değildi. Her video da sadece 2 tane reklam çıkardı. Şimdi ise durumlar değişmiş YouTube paragöz olmuş ve her video da rahat 5 reklam çıkıyor.
Benim izlediğim dönemde de aralıksız olarak reklam çıkartıyordu videolarda, ama en azından iki-üç tane çıkarıp bırakıyorlardı ve genelde video başlangıcında oluyordu. Bir dönem hiç rastlamasam da sonradan yeniden bir sürü reklam göstermeye başladılar.

YouTube kendini bayağı geliştirdi reklam engelleyici kullandığımızı çok rahat anlıyor artık yoksa bildirim göndermezdi. YouTube hata yapmaz Sorun Bildir desek ne yazar. Artık bu duruma alışacağız.
Muhtemelen bu yasağı yok sayacak şekilde geliştirilen bir AdBlock ileride illaki çıkar. O zamana kadar geçici süreliğine bu reklam maruzuna alışacağız gibime geliyor. Herkes adına geçmiş olsun; tam yasaklanmadığı sürece AdBlock kullanmaya devam edeceğim.

Benim izlediğim dönemde de aralıksız olarak reklam çıkartıyordu videolarda. Bir dönem hiç rastlamasam da sonradan yeniden bir sürü reklam göstermeye başladılar.

Muhtemelen bu yasağı yok sayacak şekilde geliştirilen bir AdBlock ileride illaki çıkar. O zamana kadar geçici süreliğine bu reklam maruzuna alışacağız gibime geliyor. Herkes adına geçmiş olsun; tam yasaklanmadığı sürece AdBlock kullanmaya devam edeceğim.

Maalesef üzgünüm ki tam yasaklanması için YouTube elinden geleni yapıyor bu pek uzun sürmez gibi.

Maalesef üzgünüm ki tam yasaklanması için YouTube elinden geleni yapıyor bu pek uzun sürmez gibi.

Dediğim gibi yasaklardan sonra illaki farklı tarzlar-yöntemler geliştirilir o zamana kadar eldeki kaynakları kullanacağız. YouTube hakikaten aşırı sert oluyor bazı konularda, bekleyip göreceğiz.

Arkadaşlar bu bir kedi ile fare oyunu, uBlock sorunu çözecek YouTube'da buna karşı kendi kodlarını güncelleyecek(şimdilik 12 saatte bir) Sonra uBlock tekrar karşı filtre yayınlayarak bu durumu çözecek. Kısır döngü gibi. :)

Yani "reklam engelleyici ile YouTube izlemek artık hayal" gibi bir durum yok. YouTube bu yöntemle anca bilgisayardan anlamayan kişilerin reklam engelleyicisini kapattırabilir/Premium aldırabilir, belki de amacı bu. Diğerleri bu önlemi aşar geçer bakar yoluna.

Ayrıca;

Edit: uBlock Origin ve Adguard haricinde diğer reklam engelleyici eklentilerin yüzüne bile bakmayın.

En son AdBlock kullananlara 3 video izleme gibi bir sınır koymuşlardı sanırım; uBlock Origin'i kaldırıp yeni bir AdBlock kurdum. AdBlock kullanmaya devam edeceğim, ne kadar istemeseler de kullanacağım.

Hangi eklentiyi kurdun yazar mısın kurduğum hiçbir eklenti çalıştırmadı.

Herkese merhaba,, senelerdir uBlock Origin adlı uzantıyı kullanıyordum fakat bugün bir video açtığımda videoyu oynatmadığını gördüm. Bunun güncel olarak bir çözümü var mı yoksa Brave gibi farklı bir tarayıcıya mı geçeyim? Teşekkür ederim herkese, iyi sosyaller.

Brave kullanıyorum yine de aynı şey geliyor bir çözümü yok gibi şaunlık.

Yeni konular

Geri
Yukarı