YouTube telif hakkı nasıl işler?

Alperen8574

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, YouTube telif hakları ile alakalı kafamı kemiren birkaç soru sormak istiyorum.

1- Telif hakkı şarkıdan ziyade başka hangi sebeplerden dolayı atılır?
2- Telif yemeden nasıl video atılır?
3- Yüklediğim bir video (kontroller sırasında) YouTube, telif hakkı bulmuyor/bulamıyor (video telifsiz sorunsuz kısacası) aradan 1-2 hafta geçiyor, hop telif hakkı buluyor. Neymiş efendim, telif hakkı varmış. Yahu kardeşim, madem varsa başta videoyu yüklerken bana söyle de ona göre yükleyeyim ya da sileyim vs...

Sorularım bunlardır, teşekkürler.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, YouTube telif hakları ile alakalı kafamı kemiren birkaç soru sormak istiyorum.

1- telif hakkı şarkıdan ziyade başka hangi sebeplerden dolayı atılır?
2- telif yemeden nasıl video atılır?
3- yüklediğim bir video (kontroller sırasında) YouTube, telif hakkı bulmuyor/bulamıyor (video telifsiz sorunsuz kısacası) aradan 1-2 hafta geçiyor, hop telif hakkı buluyor. Neymiş efendim, telif hakkı varmış. Yahu kardeşim, madem varsa başta videoyu yüklerken bana söyle de ona göre yükleyeyim ya da sileyim vs...

İnternette aratarak telifsiz müziklere ulaşabilirsiniz. Her türlü belirgin içerik hırsızlığı telif hakkına giriyor. Videodan para kazanmayacaksanız takmayın derim.

İnternette aratarak telifsiz müziklere ulaşabilirsiniz. Her türlü belirgin içerik hırsızlığı telif hakkına giriyor. Videodan para kazanmayacaksanız takmayın derim.

Yok hocam amaç para kazanmak değil, zaten her şarkıdan dolayı yediğim (sarı teliflerden de) sorun yok. Sorun şu ki 2 hafta önce galatarasay yorgun demokrat editi yaptım ilk yüklediğim zaman video kontroller kısmından geçerken ne şarkı ne de konsept olarak YouTube hiçbir telif hakkı bulmadı. Bugün bir anda videoya telif attı toplam telif hakkı 2/3 oldu. YouTube'un algoritması çok değişik.

Yok hocam amaç para kazanmak değil, zaten her şarkıdan dolayı yediğim (sarı teliflerden de) sorun yok. Sorun şu ki 2 hafta önce galatarasay yorgun demokrat editi yaptım ilk yüklediğim zaman video kontroller kısmından geçerken ne şarkı ne de konsept olarak YouTube hiçbir telif hakkı bulmadı. Bugün bir anda videoya telif attı toplam telif hakkı 2/3 oldu. YouTube'un algoritması çok değişik.

O zaman dediğim gibi telifsiz müzikleri kullanarak içerik üretebilirsiniz.

1- Telif hakkı şarkıdan ziyade başka hangi sebeplerden dolayı atılır?
2- Telif yemeden nasıl video atılır?
3- Yüklediğim bir video (kontroller sırasında) YouTube, telif hakkı bulmuyor/bulamıyor (video telifsiz sorunsuz kısacası) aradan 1-2 hafta geçiyor, hop telif hakkı buluyor. Neymiş efendim, telif hakkı varmış. Yahu kardeşim, madem varsa başta videoyu yüklerken bana söyle de ona göre yükleyeyim ya da sileyim vs...

1- Başkasının içeriğini izinsiz paylaşmak. Mesela videonun içine koyduğun filmden bir kesit telif yemene neden olabilir.
2- Videonda kullandığın çoğu şeyin özellikle müziklerin telifsiz olması gerekiyor.
3- Yüklerken kontrol yapmıyor. Botlar veya manuel bir şekilde sonradan telif atılıyor. Lisanslı bir maçı Youtube attığın vakit ban yemezsin. Fakat bir süre sonra mesela Süperlig maçı olsun, Digiturk'ün telif için anlaştığı firma Digiturk adına telif atar.

Geri
Yukarı