Çözüldü YouTube telif yüzünden davalık olur muyum?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tutkulifuyi

Hectopat
Daha fazla  
Yüklediğim bir video yüzünden telif yedim. Aslında şöyle oldu:

Ben bir dizinin kesitlerini birleştirdiğim. 3 4 dakikalık bir videoyu YouTube'ye attım ve o dizinin kanalındaki bir videoyada linkimi koydum, bakar mısınız diye? Sanırsam yapım şirketi bu yorumu gördü ve yorumları engelledi.

Daha sonrada videoyu erişime kapattı, engelledi. Normalde birçok o dizi ile ilgili çok edit kesit videoları var yani ben yorumum yüzünden farkedildim ve telif yedim. 2 bölümlük yerden telif atmışlar. Kırpma seçeneği vardı, bende kırpmadım, videoyu sildim. Geri bildirimde yapmadım itiraz etmedim. Yani Gmail'imde böyle bir mail gelmiş. Yani ben şirketle davalık mı oldum anlayamadım? Bana açıklarsanız sevinirim. İçim rahatlamıyor çünkü. İyi günler şimdiden teşekkürler.

Mail:

Bir telif hakkı talebi nedeniyle YouTube videonuz engellendi. Bu, videonuzun artık YouTube'da oynatılamayacağı anlamına gelir.

Video başlığı: ************ Derleme -1.
Telif hakkıyla korunan içerik: **************** 17. bölüm.
Sahip olduğu kişi: ***Yapım.

Videonuz, telif hakkı sahibi veya telif hakkı sahibi adına birisi tarafından manuel olarak incelendi.

Bu neden olabilir?

Videonuz telif hakkıyla korunan içerik içerebilir.
Telif hakkı sahipleri, içeriklerini içeren YouTube videolarını engellemeyi seçebilir.

2 Tane bundan geldi ikisi de 1 tek videodan bende fazla beklemeden kaldırdım cevaplarsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Davalık olmazsınız, sadece videonuz yayından kaldırılmış. Bir sıkıntı olmaz, merak etmeyin.
Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim tüm ülkelerde yayını engellendi gibi bir şey diyordu bende sildim sıkıntı olmaz yani değil mi?

Anladım çok teşekkür ederim içim rahatladı birkaç kere spam atınca link falan yorumlara ondan görüp incelediler herhalde :D / sizide rahatsız ediyorum ama kusura bakmayın ben birkaç forumda okumuştum eğer haksız yere itiraz ediyorsanız YouTube aradan çekiliyormuş ve telif yiyen ve telif atan aralarını yanlız bırakıyormuş yani istediğini yap diyormuş bu doğru mudur sizce?

Anladım çok teşekkür ederim içim rahatladı birkaç kere spam atınca link falan yorumlara ondan görüp incelediler herhalde :D / sizide rahatsız ediyorum ama kusura bakmayın ben birkaç forumda okumuştum eğer haksız yere itiraz ediyorsanız YouTube aradan çekiliyormuş ve telif yiyen ve telif atan aralarını yanlız bırakıyormuş yani istediğini yap diyormuş bu doğru mudur sizce?

Evet, itiraz etme hakkınız var. Bazı durumlarda telif atıldığı zaman, videodan kazanılan para telif hakkı sahibine gidiyor.

Şansınızı deneyebilirsiniz. Tamamen hak sahibinin insafına kalmış bir durum.

Yok itiraz edince dava açma hakları oluyormuş dedim bırak hak sahibi değildim pek zaten sadece montaj yapmıştım :D çok teşekkür ederim size sorularım bu kadardı iyi günler :) demek ki yorumlarla ilgileniyorlarmış spam atınca onu öğrendim :D.

Boşver abi ya ilk videomuzu attık 2 abone kazandık sonra şutladılar videoyu hak sahibinin para kazanması umrumda değil para için yapmıyordum bir kitlem olması için yapıyordumda sağ olsunlar direkt 2 tane telif atıp videoyu erişime kapatmışlar onca edit var o diziyle ilgili ama yapacak bir şey yok başka içerik bulmam gerek artık çok teşekkürler desteğin için çok mutlu ettin beni :)

Boşver abi ya ilk videomuzu attık 2 abone kazandık sonra şutladılar videoyu hak sahibinin para kazanması umrumda değil para için yapmıyordum bir kitlem olması için yapıyordumda sağ olsunlar direkt 2 tane telif atıp videoyu erişime kapatmışlar onca edit var o diziyle ilgili ama yapacak bir şey yok başka içerik bulmam gerek artık çok teşekkürler desteğin için çok mutlu ettin beni :)
Teşekkür ederim ☺

Geri
Yukarı