YouTuber Olmak İçin Öneriler

TechnoRuling

Hectopat
YouTuber olmayı düşünüyorum ama nasıl olacağım bilmiyorum. Video edit falan hiçbir şey bilmiyorum [emoji28] Aranızda YouTuber olanlar buraya yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle programları kullanmayı öğrenmek gerekli. Daha sonra kullandığın bilgisayarın iyi olması gerekiyor. İlgi çekici bir konular üzerine video hazırlayabilirsin. Oyun videoları üzerine çok fazla kanal var. Yükselmek biraz zor olabilir. Ekipmanlarının iyi olması gerekiyor.

Youtube asıl kolay ıs degıl ama her seyın hazır oldugunu varsayarsak ılk once durust bırı olacaksın. TTO gıbı olmayacaksın ve kanal kapak ve kanal fotosunu Afgan Rasulov'a yaptırabılırsın. Bır de vıdeo koymadan once vıdeolarını bırıktır 100 vıdeo oldugu zaman Youtube'a gunde 2 vıdeo olarak koy arttıgı zaman gunde 1 vıdeoyla cok ıyı bır karıyer yaparsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her isteyen öyle yapamıyor bu işi. Ciddi emek istiyor. Oyun videoları çekersen işin gerçekten çok zor. Yeni bir akım başlatırsan hızla yükselebilirsin.

Biraz garip olacakta 'prim' yapmalısın. Çok kanal var büyüyemezsin aralarında. 'prim' derken yani değişik değişik davranma veya orasını burasını açma değil. Ya tanındık biriyle arkadaş falan olup video falan çekeceksin, ya da hiç yapılmayan bir şeyi falan yapıp facebook twiter gibi yerlere haber olacaksın. Mesela 'paint terk', 'nova pros', 'yorekok' gibi.

YouTuber olmayı düşünüyorum ama nasıl olacağım bilmiyorum. Video edit falan hiçbir şey bilmiyorum [emoji28] Aranızda YouTuber olanlar buraya yazabilir mi?
Kardeşim bu iş aslında kolay tabi ki parası olana.Render işini Pentium E6700'de 30-40 dakika arası videoyu 1 saatde yapabiliyordum.Lakin internet yüzünden bu işten vazgeçebilirsin.İnternetini bizim gibi üç kişi kullanırsan bu işi aklından bile geçirme.Tek kişi kullanmanın sana faydası olacaktır.Yaşın küçük olursa dalga geçerler.Webcam ve ses kaydı yaparsan videonda bu senin yararına olacaktır.Sisteminin iyi olması lazım.Yazının başından parası olana iyi dedimya hani örneğin bir videona reklam basarsın izlenmen artar adamlar like atar felan.Herkesin oynadığı oyunların videosunu çekmelisin.Örneğin:Mario videosu çekersen adamlar tabi izlemez benim tavsiyem çoğunluğun oynadığı oyunları çekersin.Düzenli video çekmen lazım tabi ki de 1 gün atıp 2 gün atmamazlık yapmaman lazım.18 yaşından büyük olman lazım ki bu işten para kazanma amacın varsa eğer.Benden bu kadar umarım beğenmişsindir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı