Youtuber'ların ve Twitch'de yayın yapanların samimiyetsizliği

Tyler Deinsburg

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bir çoğumuzun Youtube'dan yada Twitch'den takip ettikleri birileri vardır. Ben buradan isim söylemeyeceğim ama bana bazı insanlar çok samimiyetsiz geliyor. Örneğin; Twitch'de takip ettiğiniz kanallara $5 vererek onlara abone olabiliyorsunuz.
Abone Olmanın Farkı:
  • Chat slow mod'a alındığında yazı yazabiliyorsunuz. Yani chat slow mod'a alındığında sadece moderatörler ve aboneler yazabiliyor.
  • Abone olduğunuz kişinin özel simgelerini kullanabiliyorsunuz ''Kappa'' gibi.
Ama bazı yayıncılar hatta hepsi denebilir bu olayı abartıp; Abone olanlarla özel oyunlar oynanacaktır, sadece abonelere özel çekiliş yapacaktır, sadece abone olanlar Steam arkadaş listeme eklenecektir vsvs. gibi vaatlerde bulunuyor. Şöyle bir düşünüyorum da abone olan kişi senin arkadaş listene eklense ne eklenmese ne? Bu devirde Acun Ilıcalı ya da şuan aklıma gelmeyen en elit iş adamlarına bile bir e-posta ile ulaşılabiliyorken senin havan kime? Bunlara ek olarak çekiliş yapacağı zaman yok kanalıma abone olun, evin içinde 3 tur atın, amuda kalkmış vaziyette 10 defa isminizi söyleyin. Amuda kalkmış şekilde isim önemli yoksa hediyeyi vermez!

Youtuberlar'a geçelim. Mübarek arkadaşlar bir seriye başlıyor ilk seriyi çektikten sonra videonun sonuna ''Serinin devamını gelmesini istiyorsanız beğenin'' gibi şeyler söylüyorlar. Acaba beğeni gelmese devam etmeyecek mi? Ya da 3 kuruş fazla koparmanın peşinde mi? Önceden 80.000-100.000 abonesi olan bi kanalın sahibi videolarında ''Yok senin nereni napayım, öyle yapayım böyle yapayım'' gibi küfürler ediyordu (ben burada edemedim) şimdi ise 500.000-600.000 abonesi var ve önceden küfür ederek konuşurken şimdi ki konuşması ise '' Ever arkadaşlar bunu buradan alıp buraya koyuyoruz'' gibi. Ne oldu Youtube kanalını kapatırız diye tehdit mi etti? Neden 180 derece döndünüz? Bunlar hep yapmacık kişiler beyler.

Az da olsa burun kalkması lafina katılıyorum ama insanlar da para kazanmak için o işleri yapıyor. Kimse begenmek zorunda değil, beğenmeyen izlemez, olur biter. Abartmanın lüzumu yok.

Destek verilmesi için yapılıyor. O insan bir şekilde para kazanıp sizlere oyun oynuyor. Destek olunmazsa ileride siz de youtuberı izleyemezsiniz. Her şey karşılıkı arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Söylediğim biraz ağır kaçacak ama bu adamlar gerçekten para için şaklabanlık yapıyor. Tabii hepsi değil ama çoğunun böyle olduğunu düşünüyorum. Aynı şekilde bu insanlara milyarlar döküp adamın fanı olmalarını hiç anlayamıyorum. Üretmeyen insanların bu kadar para kazanması doğru mu acaba? Birde eminim ilkokul lise öğrencilerimiz bunları görüp okuldan soğuyup bu işlere heves ediyordur. Twitch başında para kazanmaya çalışan çok boş bir nesil yetişiyor bence.

Söylediğim biraz ağır kaçacak ama bu adamlar gerçekten para için şaklabanlık yapıyor. Tabii hepsi değil ama çoğunun böyle olduğunu düşünüyorum. Aynı şekilde bu insanlara milyarlar döküp adamın fanı olmalarını hiç anlayamıyorum. Üretmeyen insanların bu kadar para kazanması doğru mu acaba? Birde eminim ilkokul lise öğrencilerimiz bunları görüp okuldan soğuyup bu işlere heves ediyordur. Twitch başında para kazanmaya çalışan çok boş bir nesil yetişiyor bence.

Kesinlikle haklısın.Birçoğu şaklabanlık yapıyor fakat işini gayet güzel yapan arkadaşlar var.Ufak bir destekle daha iyi size oyun oynayabilirse destek verin.Bu işten para kazanılıyor.Bence destekle insanlar para kazanabiliyor.

Arkadaşlar biraz empati yaparak konussaniz keşke. İşsizlik ve yoksulluk bu kadar yaygınken insanlar ekmek parası kazanmak için mesleklerini bulmuşlar. Para kazanmak için de insanlara yönelik hareketler , davranışlarda bulunuyorlar. Ne yapsın yani adam, toplum bunu begeniyor. Biraz daha dikkat etmek gerek bence bu konuda.

Emeğinin sonucunu istiyorlar bence istesinler. Saygı duyarım sonuçta yaptığı işin beğenildiğini görmek her insanı mutlu eder zaten beğenmenin onlara maddi bir katkısı yok. Reklamlar, abone olmak (twitch) ve yapılan bağışların maddi değeri var bunları yapan da zaten beğendiği için yapar. Her ne olursa olsun hırsızlık yapmasından iyidir. Ama benim de sevmediğim yayıncılar var onları takip etmiyorum bu kadar. Pintipanda ve arkadaşlarını takip ediyorum bence çok samimi ve sevimliler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı