YouTuber'lık için gerekenler

Zamanında ben de video çekiyordum araştırıyordum size YouTube'un algoritmasını anlatabilirim:
Her gün 10 dakikanın üzerinde video atarsanız, YouTube sizi önerilenlere çıkarır.
Thumbnail koyarsanız, YouTube sizi önerilenlere çıkarır.
Yıl olmuş 2019 videolarınız en az 1080p olmalı artık.
Mikrofon çok iyi olmalı, facecam da
(Eskiden olsa böyle olmazdı ama artık YouTube'a başlamak aşırı zorlaştı.)
Bu söylediklerimi yaparsanız 1 yıla 100.000 olabilirsiniz. (Ama video içerikleriniz de kaliteli olmalı.)
Neden 10 dakikanın üzerinde olmalı? Ben 10 dk çekiyorum. Videoyu 20 dk mı çekmeliyim?

Youtuberlik işine girdim. Oyun videosu çekiyorum. Bir kaç sorum var yanıtlarsanız sevinirim.

1- YouTube'de abone sayımız nasıl artar?
2- YouTube video çekerken kendimizi canlı olarak göstermemiz gerekir mi?
3- Türkçe'yi düzgün konuşmak gerekir mi?
Youtubeırlık için belirli bir kriter yok.İçerik çalmak yerine kendi özgün ve insanları etkileyevileceğin bir içerik yapmalısın.ama bu içeriğe dikkat et çünkü çalabilirler. Kendini canlı olarak göstermek zorunda değilsin.Daha doğrusu bu abonelerini ve takipçilerinin dikkatini nasıl çekeceğine bağlı. Twitch'te kendisini göstererek para kazanan da var, oyun becerisini göstererek para kazanan da.Dediğim gibi son olarak ne kadar az küfürlü konuşursan o kadar kulaklıksız izleyenlerin dostu ve iyi bir örnek olursun.Türkçe'yi de düzgün konuşmak senin özgün stilin sana kalmış.İyi videolar :)

En başta motivasyon. Ayrıca boş zaman. Bu işe ciddi zaman ayırmanız gerek. Ayrıca bol bol da içerik üretmeniz gerek. Ayrıca nasıl bir Youtuber olmak istediğinize bağlı. Bir teknoloji kanalı açıyorsanız işiniz zor. Ama lak lak yapıp gereksiz ama eğlenceli içerikler çekecekseniz daha kolay. Sadece para kazanayım derseniz telifsiz içerikler de yükleyebilirsiniz. Çok fazla insan Twitch yayınlarından kesitleri paylaşarak para kazanıyor.

Kendimden örnek verirsem Metin2 videoları olmasa 2B aboneye zor ulaşırdım. Yine zor ulaştım ama başlangıçta kitle oluşturmak gerçekten zor. Gitgide kolaylaşsa da ilk birkaç bin için zor olduğunu söylemem yanlış olmaz.

Ayrıca kalite çok önemli. Eğer içeriğiniz dolu dolu bilgilendirici değilse ses ve görüntü kalitesi iyi olmalı. Dolu dolu bilgilendirici ise ihtiyaç duyulan bir video demektir, ses ve görüntü kalitesi ilk seçenekteki kadar ön planda değildir.

Aslında çok çok kriter var. Ama en önemlisi başlamak ve devam ettirmek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı