Zamane Çocuklarının Tek Hayali; Youtuber'lık

JenLedger

Kilopat
Makaleler
1
Yer
C:/Program Files/Antalya
Daha fazla  
Meslek
Satış Yöneticisi
Arkadaşlar, ben çocuklarla iletişim kurmayı çok seviyorum. Kime sorsam ileride ne olacaksın diye, 8 yaşında da olsa, 17 yaşında da olsa, youtuber olmak istiyor, ya da yayıncı olmak istiyor. Kız çocukları İnstagram ünlüsü olmak istiyor.

Beni rahatsız eden durum da, bu bir çocuğun hayali değil. Bütün çocukların hayali. Bir kişinin hayali olsa arkadaşları sayesinde düzelir veya tek isteyen o olduğu için başarılı bir içerik üreticisi olur belki. Ama herkes istiyor, onu düzeltecek bir arkadaş yok çünkü arkadaşı da öyle. Şunu anlamıyorlar, bir şeyde uzman olursan, o konu hakkında çok çalışırsan, Youtube'da da bu işle ilgili videolar çekebilirsin, ek gelir olabilir. Çocuk oldukları için hadi idrak edemiyorlar, bu Dünya'ya her meslek kolundan adamlar lazım olduğunu, herkes youtuber olsa, ne yemek bulabileceklerini ne o platformlar için çalışan insanlar olacağını...

İyi tamam hoşta, hiçbir şey bilmiyorlar. Kendilerini ileride düzeltirken zorlanacaklar, çünkü hepsi aynı. Tek konuştukları şey youtuberlar, eskiden oyun konuşurlardı şimdi youtuber kavgası ediyorlar. Hepsi tek tip olmuş. Ha ben Einstein'miyim değilim tabi ama yeni nesil çok abartı derecede kötü. Gelecek hiç hoş gözükmüyor gözüme.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin çevrenizdeki çocuklar da aynı mı? Hepsi tek tip mi?

Oturduğunuz yere bağlı şimdi çocuk bakıyor A yayıncı bir yayından 15 bin TL kazanmış ooooooo kanka hadi gel yayın açalım yaa diyor fakat aksaray diyarbakır gibi şehirler'de ise bu şeyleri göremezsiniz.

Ben Antalya'da yaşıyorum onun çok etkisi var sanırım. Buradaki çocuklar hep şımarık. Bir de youtuberlar hep buradan çıktığı için onunla da alakası vardır belki. Komşusudur birşeyidir bazıları.

Çevremde hiç bir çocuk "Youtuber olacağım!" demiyor. Hatta Youtube dediklerini bile duymuyorum.
Satürn'de mi yaşıyorsun hocam?
Bu yorumu yazarken fark ettim aynı yorumu başkası yazmış ama olsun yazacağım :D

Aslında bırakın olsunlar, işçi olup sürünmektense kolay yoldan para kazanırlar. Akıllı çocuklar işi biliyor abi, sorun bizim nesil de.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı