Youtube'un ki Nazi simgesi kullanması

Bir arayüz tasarımcısı olarak biliyorum ki Iconography de dört köşede yerleşmiş chevronların köşeleri temsil etmesi ve dışarı doğru bakması insanlarda büyültmek, aksi yönde bu köşelerin içeriye doğru bakmasıda küçültmek çağrışımı yapıyor. Maalesef her haç benzeri şekli böyle yorumlayacak olsak bir çok insan veya kuruluş kara haç sempatizanı ilan edilirdi :)

@Pavel Ulmanovic Dadaşev Profil fotoğrafınızdaki sanırım Givi, değil mi? Nazi marşları yüklemeniz tuhaf olmuş, Sovyet marşı falan yükleseydiniz bari.
Evet profilimdeki Givi. Tebrikler forumda ilk farkeden siz oldunuz. :D
SS marşı yükledim çünkü 3 gün içinde 10.000'den fazla izlenebilmek gibi özellikleri var. Marş yükleyen kanallar Sovyet marşlarının hepsini parsellemişler ama Nazi marşlarını yükleyemiyorlar, çünkü Youtube ceza veriyor. Bu yüzden meydan bize kalıyor. Diğer türlü tabiki Nazileri sevmiyorum.

Balkenkreuz Nazi simgesi değildir. Kullandığım için Instagram hesabım kapatıldı insanların cahilliğinden dolayı.
Dediğin doğru, Balkenkreuz Alman ulusal simgesidir tabi farkettiysen 1. Dünya Savaşı sırasında kullanılan gerçek Balkenkreuz'dur. Günümüzde Bundeswehr'de bunu kullanmaktadır. Ama benim konuda paylaştığım dikdörtgen şeklindeki Balkenkreuz sadece Nazi Almanyası tarafından kullanıldı. Bu yüzden Nazi simgelerinden biri olarak da kabul ediliyor.
1604007442791.png

Svastika gösterdiyseniz videoda kaldırılması çok normal. Sonuçta sizin niyetinizi YouTube algoritması bilemez e kontrol içinde yüz binlerce insan tutup video izletecek halleri yok. AI kaldırmıştır videoyu svastikaları kaldırarak tekrar yüklemeyi deneyin. Ayrıca tiger 1'in üstündeki demir haçtır alman ordusunun şu an hala kullandığı bir simgedir nazi olmakla alakalı bir şey değil. Schutzstaffel (SS) sembollerini de kasklarda blurlaştırın.
Dediğin doğru, Balkenkreuz Alman ulusal simgesidir tabi farkettiysen 1. Dünya Savaşı sırasında kullanılan gerçek Balkenkreuz'dur. Günümüzde Bundeswehr'de bunu kullanmaktadır. Ama benim konuda paylaştığım dikdörtgen şeklindeki Balkenkreuz sadece Nazi Almanyası tarafından kullanıldı. Bu yüzden Nazi simgelerinden biri olarak da kabul ediliyor.
Eki Görüntüle 719729
Sağdaki de nazilerce kullanılmıştır ayrıca soldakine nazi demekte yanlış olur sonuçta kaiser döneminde de kullanılmıştı eisernes kreuz demir haç almanların uzun süredir kullandığı bir sembol hatta atamız Mustafa Kemal Atatürk 1. ve 2. sınıf demir hacla ödüllendirilmiştir osmanlı subaylığı yaptığı dönemde.
Svastika gösterdiyseniz videoda kaldırılması çok normal. Sonuçta sizin niyetinizi YouTube algoritması bilemez e kontrol içinde yüz binlerce insan tutup video izletecek halleri yok. AI kaldırmıştır videoyu svastikaları kaldırarak tekrar yüklemeyi deneyin. Ayrıca tiger 1'in üstündeki demir haçtır alman ordusunun şu an hala kullandığı bir simgedir nazi olmakla alakalı bir şey değil. Schutzstaffel (SS) sembollerini de kasklarda blurlaştırın.

Sağdaki de nazilerce kullanılmıştır ayrıca soldakine nazi demekte yanlış olur sonuçta kaiser döneminde de kullanılmıştı eisernes kreuz demir haç almanların uzun süredir kullandığı bir sembol hatta atamız Mustafa Kemal Atatürk 1. ve 2. sınıf demir hacla ödüllendirilmiştir osmanlı subaylığı yaptığı dönemde.
Nazi Almanyası ile ilgili yüklediğim 2 videoyu da başına ''Bu bir propaganda videosu değildir, ben Nazi değilim'' şeklinde uyarı koymama rağmen silen Yotube'un, tam ekran simgesi olarak Balkenkreuz kullanması bana çok komik geldi. :D
Eki Görüntüle 717833
Eki Görüntüle 717834
Nasıl ya ben bunu nasıl fark etmedim gerçekten hiç dikkatimi çekmemiş .

Dosya Ekleri

• ger-ironcr39-2cl-5.jpg
    ger-ironcr39-2cl-5.jpg
    152,2 KB · Görüntüleme: 145
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı