YouTube'un video kalitesini düşürmesi

folzark

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, daha önce çektiğim videolar bilgisayarda 1080p şeklinde YouTube'da da 1080p fakat kendi videomu bilgisayardan ve YouTube'dan izleyince aradaki kaliteyi çok rahat anlayabiliyorum. YouTube bilerek kaliteyi mi düşürüyor?

Merhaba, daha önce çektiğim videolar bilgisayarda 1080p şeklinde YouTube'da da 1080p fakat kendi videomu bilgisayardan ve YouTube'dan izleyince aradaki kaliteyi çok rahat anlayabiliyorum. YouTube bilerek kaliteyi mi düşürüyor?

Evet virüs zamanı insanlar YouTube doluştu ve servlerin sağlığı açısından YouTube kalite düşürmek zorunda kaldı.

Youtube, videoları sunucularında barındırabilmek için videoları sıkıştırıyor. Haliyle kalite düşüyor. Yanlış hatırlamıyorsam videoyu 4K yükleyince bir yere kadar sıkıştırma işlemi yapıldığından 1080p'deki kalite daha yüksek oluyordu.
Evet virüs zamanı insanlar YouTube doluştu ve servlerin sağlığı açısından YouTube kalite düşürmek zorunda kaldı.
Sunuculara sıkıştırarak yüklüyor, bu yüzden olabiir
Çözünürlük 1080p video kalitesi leş her video aynı olmuyor.
Teşekkür ederim.

1080p bütün videolarda aynı olmaz örneğin bir videoda kalite iken diğer videoda kalitesi düşebilir sunucular ile alakalı.

Geri
Yukarı