YTÜ makine vs ortalama üniversitede bilgisayar mühendisliği

Karby

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Cevap verirseniz beni haftalardır uyutmayan çileme belki son verirsiniz. Şimdiden teşekkürler. Tercihlerin bitmesine sayılı saatler kaldı ancak henüz karar veremedim. Korkunç hissettiriyor. Siz olsanız 17bin ile YTÜ makine mi okurdunuz ortalama bir üniversite de ceng mi? Makinenin ne kadar zor olduğunu biliyorum kaldırabileceğimi düşünüyorum mekanik tasarım teknik çizim dersleri aşırı hoşuma gidiyor fiziği de çok ama çok seviyorum. Asıl çekingem deprem... Gerçi bu hiçbirimizin yanıt getirebileceği bir mesele değil de neyse(gerçi civar KYK'lar sağlamdır belki araştırayım bir:((( ). İstanbul'da gelme olasılığı düşük olan tek seçenek Marmara(23bin). Sonra gazi(22 bin) var Ankara. Ve bir de Ankara Üniversitesi(26bin) var. Ama gelme olasılıkları çok düşük... Makinenin çileli yollarından ötürü Sakarya ceng(43bin) de aklımda(ama Sakarya da deprem bölgesinde...). Çok karmaşık anlattım. Kafam o kadar dolu ki toparlayamıyorum.

Kalbim oradan yana mantığım ceng oku akrabanın şirketinde işe gir diyor(babamın kuzeni siber güvenlik yazılımı satan bir şirketin ceosu)

Hocam depreme göre tercih yapmak aşırı saçma yani her yerde denk gelebileceginiz gibi İstanbul'a gezmeye gittiğinizde de olabilir, burada mesleki hayatınız söz konusu. Marmara bilgisayar denenebilir 6K makas var gecen seneki gibi olmazsa gelir fakat İstanbul olacaksa alta İTÜ, YTÜ'den bölüm yazmanız gerekir. Ya da Ankara bilgisayarları yazarsınız. Ben Sakarya'da okumazdım.

Hocam depreme göre tercih yapmak aşırı saçma yani her yerde denk gelebileceginiz gibi İstanbul'a gezmeye gittiğinizde de olabilir, burada mesleki hayatınız söz konusu. Marmara bilgisayar denenebilir 6K makas var gecen seneki gibi olmazsa gelir fakat İstanbul olacaksa alta İTÜ, YTÜ'den bölüm yazmanız gerekir. Ya da Ankara bilgisayarları yazarsınız. Ben Sakarya'da okumazdım.
Evet haklısınız ama 5 seneyi geçireceğiniz bir yerde depreme yakalanma olasılığınız çok daha yüksek sonuçta. İTÜ için sevdiğim bölümler gelmiyor hocam maalesef ben de çok isterdim bir İTÜlü olmayı. Sakaryanın bazı hocaları gerçekten çok üretken görünüyor. Bahsettiğim akarabam da oradan mezun... Ama sanırım bu bahsettiğim 3 üninin altına YTÜ makine yazıp bitireceğim süreci.

Makine bölümü yerine Ceng oku. Makine mühendisleri çok fazla mekanikle uğraşıyor. Benden sana tavsiye.
Aslında beni makinede çeken tam da bu hocam😍

Geri
Yukarı