Yüksek bellek kullanımı sorunu

Emirys

Hectopat
Daha fazla  
Son günlerde bilgisayarım çok fazla bellek kullanmaya başladı. Chrome ve discord gibi bazı programlardan 2 tane varmış ve çalışıyormuş gibi görünüyor. Bunun ne ile ilgisi olabilir virüs müdür acaba? Son olarak sistemim yeni 1-2 haftaya kadar böyle bir sorunla karşılaşmıyodum ssd biraz doldu ondan dolayı olabilir mi?
Teşekkürler...

Mesela ne kadar bellek kullanıyor ? Eğer Windows XP dönemindeki anlayıştan gelşiyorsanız ondan kurtulun. Windows artık bellek bol ise performansı artırmak için bunu kullanıyor.

Bakın şu an kullandığım PC'de 32 GB RAM var ve boşta Windows 5.4 GB kullanıyor. Bu beni rahatsız ediyor mu? Umurumda bile değil. Zira performansta en ufak bir sorun yok. Hatta bu bellek kullanımı sayesinde Windows daha iyi çalışıyor.

upload_2016-11-25_12-2-25.png

Mesela ne kadar bellek kullanıyor ? Eğer Windows XP dönemindeki anlayıştan gelşiyorsanız ondan kurtulun. Windows artık bellek bol ise performansı artırmak için bunu kullanıyor.

Bakın şu an kullandığım PC'de 32 GB RAM var ve boşta Windows 5.4 GB kullanıyor. Bu beni rahatsız ediyor mu? Umurumda bile değil. Zira performansta en ufak bir sorun yok. Hatta bu bellek kullanımı sayesinde Windows daha iyi çalışıyor.

Eki Görüntüle 201813
Neredeyse %100 kullanılıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı