Yüksek fan kullanımı zarar verir mi?

Aynı şeyi söylüyorum ben dostum. Ama anlattığım şey farklı. İşlemcin kötüyse %50 lik yükte %100müş gibi efor harcar. İşlemcin iyiyse aldığın tam tersi. Yani 50/50 ile 50/100 kullanmak
Peki madem %50lik yükte %100lük efor harcıyor, neden donanım izlemede %50 çalışıyor görünüyor? Bize garezi mi var 😂

Aynı şeyi söylüyorum ben dostum. Ama anlattığım şey farklı. İşlemcin kötüyse %50 lik yükte %100müş gibi efor harcar. İşlemcin iyiyse aldığın tam tersi. Yani 50/50 ile 50/100 kullanmak
Ekran kartı sıcaklığına bakar mısın en iyi işlemcide en yüksek en kötü işlemcide en düşük

Ekran kartı sıcaklığına bakar mısın en iyi işlemcide en yüksek en kötü işlemcide en düşük

Soldaki ekran kartına sağdaki MHz değerinin aynısını ver 70 dereceden aşağı inmez. Anlatabiliyor muyum?
Buyur üstad, soldakinin mhz daha yüksek.
asfuyısaglıjasg.PNG
yujıkth6mn.PNG

Son düzenleme:
Arkadaşlar birbirimize kendimizi anlatamasakta iyi bir tartışma oldu. Ben size 2 gün sonra eve gidince yeni işlemcim ve eski işlemcim takılıyken aynı ekran kartının aynı mhz değerlerindeki sıcaklığımı atayım rahatlayalım 😄 Çoğu noktada hemfikiriz. Ama ekran kartının verimini işlemcinin belirlediği ve kötü işlemcide ekran kartının daha çok yorulduğu konusunda hala fikirlerim değişmedi. Teşekkürler iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı