Yüksek FPS Olmasına Rağmen Oyunlarda Kasması

XGELBAKEM

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Benim sorunum oyunlarda FPS normalken oyunlarda kasma sorunum var.
FPS 60 oldugunda herşey normal ama 59-45-40 indiginde kasıyor. Neden böyle yapıyor anlamadım.
Sistem:
  • AMD RYZEN 7 1700
  • MSI GTX 1060 3GB
  • ASUS B350 F-GAMİNG
  • GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz
  • 600W GÜÇ SİSTEMİ
  • ASUS VP228H 1920x1080 60 Hz
xx.jpg

cdfsdf.jpg
safsdertret.jpg

aasdasd.jpg

Dosya Ekleri

• cdfsdf.jpg
    cdfsdf.jpg
    556,9 KB · Görüntüleme: 364
  • aasdasd.jpg
    aasdasd.jpg
    144,5 KB · Görüntüleme: 320
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı yetersiz kaldığından 60 FPS veremiyor, Donma meydana geliyor. Hangi ayarlar da oynuyorsun? Ayarları kısarak dene. VRAM yetersiz kaldığından, İşlemci kullanımı da artıyor fark ettiysen.

Kasmadan çok FPS drop gibi duruyor. Bu sorunun genelde sebebi işlemci oluyor. İşlemci Ekran kartına yetişemediğinde ani FPS düşüşleri yaşanıyor. Tam terside olabilir. Rust Erken erişimde olduğundan dolayı optimizasyon anlamında sorunlu bir oyundur. Ayarları karıştırarak büyük oranda sorun çözülebilir.

En ufak bir drop ya da takılma yok. FPS 60 altına inince çok kasıyor 55-45-40 gibi FPS'ler sanki 10-15 gibi geliyor gözüme eskiden 30 FPS oyun oynadıgımızda daha akıcı ve güzeldi ama şimdiki sistemimde 55 FPS bile çok kasıyor 60 stabil kaldıgında iyi 59 bile inice kasmalar başlıyor neden böyle anlamadım. Monitörle mi alakalı acaba ben 2 gündür çözüm bulamadım bu soruna.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben düşüremezsin diye biliyorum ama bir araştır yine de konuya çok hakim değilim sadece 60 Hertz monitörde 60 FPS altına düştüğün zaman donmayı hissedeceğini biliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı