Yüksek FPS'de düşük kaynak kullanımı neden olur?

belalıfurkan

Picopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda 210 FPS alıyor ve ekran kartı ile işlemci kullanımı çok düşük. Neden böyle oluyor? Oyunun tüm kaynağı kullanması gerekmiyor mu?

Ek olarak aynı problemi Valorant'ta yaşıyorum. RX 570 ve i5 9400F sistemim var. Oyunda ekran kartı kullanımı çok düşüklerde. 300 FPS civarlarında takılıyorum ve arada minik FPS takılmaları görüyorum. Bunun sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda 210 FPS alıyor ve ekran kartı ile işlemci kullanımı çok düşük. Neden böyle oluyor? Oyunun tüm kaynağı kullanması gerekmiyor mu?

Ek olarak aynı problemi Valorant'ta yaşıyorum. RX 570 ve i5 9400F sistemim var. Oyunda ekran kartı kullanımı çok düşüklerde. 300 FPS civarlarında takılıyorum ve arada minik FPS takılmaları görüyorum. Bunun sebebi nedir?
Valorant işlemci tabanlı bir oyun.

Valorant işlemci tabanlı bir oyun.

%0,%2'lerde geziyor dediğinizi anlıyorum ama en azından %30 civarı kullanmasını beklerdim. Grafikleri yükseltmek mi daha çok ekran kartı kullanımına yol açar düşürmek mi? Oyun esnasında çatışmalarda ya da smokelerden çıkarken yediğim küçük droplar ölüm gibi oluyor.

Geri
Yukarı