Yüksek ping değerleri

Fyria

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İndirme hızım 16Mbps ve yükleme hızım 0.75Mbps.

Oyunlardaki pingim nedense 150-200'den aşağı inmiyor özellikle de gün içinde böyle.
Fakat gece saatleri (01:00-11:00) ping değerim 50-60 hatta 35-45 bile oluyor.

Hız testi yaptığımda bir sıkıntı görünmüyor, hala aynı her şey. Ayrıca Discord'dan baktığımda pingim gün saatlerinde 60-75, geceleri 45-60 gösteriyor.(Central Europe)

CS:GO ve benzeri oyunlara girdiğimde ise pingim gün içinde 90'dan aşağı inmiyor, sadece geceleri oynayabiliyorum.

Sıkıntı nedir ? Neden böyle bu ? 5-6 aydır bu sorunu yaşıyorum. O zamanda evdekiler internet kullanıyordu fakat pingim 50-60 idi.

Altyapı oldukça iyi, ayrıyeten kablo ile bağlanıyorum.

Genel bir problem var maalesef, 1 haftadır bende de aynı sıkıntı var. Akşam 20:30'da başlayıp gece 01:00'e kadar süren ping sorunu oluyor. Normal saatlerinde ping testinde 5-6 çıkan değer bu saatlerde 100-120 seviyelerine çıkıyor.

AKN kalktığından beri insanlar sürekli olarak yoğun dosya indirimi yapıyor. Gündüzleri CS GO'ya girdiğimde 10 olan ping değerim akşamları 80'e fırlıyor (100 mbit internet, kablolu). Kablosuz değerlerimi hiç belirtmeyeyim bile, 800'ü görünce 2 oda arası kablo çekmeye karar verdim :D

CS:GO'da havuz sistemi kullananıyorlar karşı komşun dosya indirse bile ping artıyor. Ping problemi her zaman olur özel bir hat çektirmediğin sürece.
Havuz sistemi? Komşunun dosya indirmesi ve pingin artması? Özel hat? Komik mesaj.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı