Çözüldü Yürüyerek 1 saatte 500 kalori yakmış olabilir miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ZombiQ

Kilopat
Yer
Ankara
Merhabalar, Mi Band 4 akıllı bileklik kullanarak yaptığım ölçümler ile bugün 1 saat civarı tempolu yürüyüş yaptım. 177 boy ve 81 kilo olarak yaklaşık 8000 adım yürüdüm. 5.8 km/saat ortalama hız ile yürüdüğümü ve 530 kalori yaktığımı söylüyor bileklik. Telefondaki programa da tüm bilgilerimi doğru girdim fakat 530 kalori yakmış olabilir miyim gerçekten?

Son düzenleme:
Çözüm
Kesin olarak bilinmesi zor olsa da o civarda yakılabilir. 400-500 gibi bir tahmin yapardım ben. Tempolu olduğunu anlayıp artırmıştır muhtemelen.
5,8 km ortalama hız mı?
Çok mu geldi? Normal bir insan yürüyüşü zaten saatte 5 km kabul edilir.
Merhabalar, Mi Band 4 akıllı bileklik kullanarak yaptığım ölçümler ile bugün 1 saat civarı tempolu yürüyüş yaptım. 177 boy ve 81 kilo olarak yaklaşık 8000 adım yürüdüm. 5.8 km ortalama hız ile yürüdüğümü ve 530 kalori yaktığımı söylüyor bileklik. Telefondaki programa da tüm bilgilerimi doğru girdim fakat 530 kalori yakmış olabilir miyim gerçekten?
5.8 km ortalama hız mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesin olarak bilinmesi zor olsa da o civarda yakılabilir. 400-500 gibi bir tahmin yapardım ben. Tempolu olduğunu anlayıp artırmıştır muhtemelen.
Bir parkın koşu yolunda yürüdüm ve yaklaşık 500 metre uzunluğunda bir yol. 10-20 derecelik bir eğimi vardı, yani yolun yarısında ufak bir yokuş çıkıp diğer yarısında iniyordum.

Genelde en fazla kalori yakma işlemi eylemden sonra gerçekleşir. Koşma, bisiklet sürme, yüzme vb. gibi sporları yaptıktan sonra eğer bir şey yemezseniz eğer vücudunuz efor esnasında yaktığından daha fazlasını yakacaktır. Saatlerde bunu ölçme ve ya tahmin etme gibi bir şey var mı bilmiyorum. Eğer varsa doğrudur.

Düşük kalorili bir diyet yapıyorum ve metabolizmamın yavaşlamasını istemediğim ve hareketsiz kalmamak için bir deneme yaptım bugün. Yürüyüşü akşam saat 7-8 arası yaptığım için dönünce bir şey yemiyorum, yeşil çay falan içiyorum. Eğer böyle bir kalori yakımı yaklaşık olarak doğruysa buna devam edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı