Yüz Tanıma Olmayan Telefona Yüz Tanıma Ekleme

TimurcanK.

Hectopat
Merhaba Arkadaşlar,
Note 4 Android 6.0. 1 cihaz var elimde. Smart Lock'ta yüz tanıma olduğunu gördüm arkadaşımın telefonunda. Ben de eklemek istedim ancak bendeki Smart Lock'ta böyle bir özelliğin olmadığını gördüm. Cihazın kendisinde de yüz tanıma yok. Yüz tanıma eklemenin bir yöntemi var mı? Eski S3 Mini cihazım da bile mevcuttu.

Merhaba Arkadaşlar,
Note 4 Android 6.0. 1 cihaz var elimde. Smart Lock'ta yüz tanıma olduğunu gördüm arkadaşımın telefonunda. Ben de eklemek istedim ancak bendeki Smart Lock'ta böyle bir özelliğin olmadığını gördüm. Cihazın kendisinde de yüz tanıma yok. Yüz tanıma eklemenin bir yöntemi var mı? Eski S3 Mini cihazım da bile mevcuttu.

Yüz tanima ile acilmasi icin ücüncü parti bir uygulama yükleyebilirsin, ya da icinde yüz tanima olan custom bir rom atman gerekir telefona. Ancak fabrika cikisi ile yüz tanima özelligi ile cikmamis telefondaki yüz tanima fasafiso bir yüz tanima olur, o da aklinda bulunsun.

3. Parti uygulamarlar ile ekleyebilirsin fakat üstteki arkadaşın dediği gibi fasafiso bir yüz tanıma sistemi olur fotoğrafını göstersen bile açar yada seninkine yakın bir yüz.

Bazı custom ROM'larda yüz tanıma sistemi mevcut. Smart Lock ekranında çıkar genelde. Bu yüz tanıma sistemi eski teknolojiden kalma. Custom ROM'lar dışında ek olarak üçüncü parti yazılımlarla yüz tanıma sistemi getirilebilir.

ROM kurmak isterdim ancak telefonun Samsung Account kısmında çıkış yaparken vs. "işleme başarısız" sorunu olduğu için Etkinleştirme Kilidi'ni kaldıramıyorum. Değil ROM, ROOT bile atılmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı