Yüzme Öğrenmek Su Korkusunu Azaltmak

dikkatet3806

Centipat
Makaleler
2
Arkadaşlar abilerim, 16 yaşındayım halen suyun üstünde kalamıyorum, içine düştüğümde panik yapıp bir an önce çıkmak istiyorum. Canım tatlıdır biraz. Benden küçükler ayağı yere değmeyen yerlere gidiyor ben daha sığ yerlerde suyun içine dalamıyorum. Babamla havuza başlayacağız bana yüzme öğretecek. Sizden istediğim siz nasıl yüzme öğrendiniz badire atlattınız mı? Beni eğitecek güzel tavsiyeleriniz varsa beklerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk başta suyun üzerine yatarak batmadan durmayı öğrenmiştim. Denizdeydik. Çok gözüm, burnum yandı.. 😄

Hocam babanız yanınızda olduğu zaman sıkıntı yok, bir iki kere atlayın sonra babanız peşinizden atlasın. Yüzmeyi öğrendikten sonra gerisi basit zaten.

Deniz suyu seni kolay kolay asla batırmaz. Sen ayaklarını ve ellerini çırptığın sürece batmazsın ve eğer balıklardan korkuyorsan, korkma çünkü onlar senden korkuyor :D. Tabii ki de başta çok sıkıntı çekeceksin. Ama elbet alışacaksın.

Dik durduğuna nefes alabileceğin bir yerde yüz. İstediğin zaman ayağa kalkarsın. Gerizekalı olmayan, aklı başında bir arkadaşınla git o sana biraz yardımcı olsun. Aklı başında derken hani seni böyle uzaklara götürüp at gibi kişneyen yarım akıllıları kast ediyorum. Arkadaşını iyi seç, yüzmekten daha da korkarsın.

Arkadaşlar abilerim, 16 yaşındayım halen suyun üstünde kalamıyorum, içine düştüğümde panik yapıp bir an önce çıkmak istiyorum. Canım tatlıdır biraz. Benden küçükler ayağı yere değmeyen yerlere gidiyor ben daha sığ yerlerde suyun içine dalamıyorum. Babamla havuza başlayacağız bana yüzme öğretecek. Sizden istediğim siz nasıl yüzme öğrendiniz badire atlattınız mı? Beni eğitecek güzel tavsiyeleriniz varsa beklerim.

Ben 12-13 yaşındayken denize gitmiştik boğulmuştum kurtardılar beni. Sonra 18 yaşında kursa gittim korkarak 1 ay gittim zaten ama kulaç atmasına kadar öğrendim. Korkunun üstesine gidince halloluyor. Kavgadan da kaçardım ortaokulda sonra kickboksa gittim halloldu öyle düşün.

Kendim çırpınarak havada kalıyordum ilk başta(Ayağımı sürekli çırpıp havada kalmaktan bahsediyorum), sonrada bir şekilde kendim öğrendim diye hatırlıyorum havuzda.

Yeni konular

Geri
Yukarı