Yüzüklerin Efendisi neden çok seviliyor?

Bu soruyu buraya soruyorsan yani daha izlemediysen zaten izleyesin yok, ilgini çekmiyor demektir. Zaten bir insan fantastik, heroic, destansı, Orta Çağ işlerinden zevk alıyorsa LOTR filmlerini hemen izlerdi demek ki senin ilgini çeken şeyler değil ve izlememişsin, başkaları seviyor diye de ilgini çekmeyen bir şeyi izlemek zorunda değilsin.

Tolkien'in oluşturduğu orta dünya dünya fantastik edebiyatına yön vermiştir, Harry Potter, Game of Thrones'ya da dünyada yaratılan billimum fantastik eser Tolkien'in dünyasından ilham alınarak etkilenerek oluşturulmuştur yani fantastik edebiyatın atası kabul edilir.

Dizi için soruyorsan orta dünyayı çok sevenin bile izlememesi gereken bir yapım.

Son düzenleme:
Dizi, hobbit ve yüzüklerin efendisi birleşince ortaya türkiyenin yabancıları görmezden gelmesi geliyor. Al sana kısayoldan 'yüzzüklerin gerçeği ortadoğu' :D

Fantastik evrenler hoşuma gidiyor ama hepsi değil. Yüzüklerin Efendisi tam olarak izlemeyi istediğim evrenlerden birine sahip ve filmleri de her şeyiyle başyapıt. Anlatısından tut müziklerine kadar kusursuz bir eser. Belki Orta Dünya seni içine çekmemiş olabilir ama lütfen dikkatle izlemeyi bir dene.

Yüzüklerin Efendisi, 3 filmden oluşan basit bir yapım değildir. Dünyada en büyük ilk girişim olan Tolkien eseri Legendarium evreninin bir parçasıdır. Kitaplarını okuyan neden çok sevildiğini anlar.

Film her ne kadar kitaba bağlı kalmasa da aynı zamanda Tolkien'in yarattığı bu evreni öğrenmemize vesile olan kendi içinde dönemin şartlarına göre oldukça başarılı bir başyapıttır.

Dünyada eşi benzeri yoktur, bu saatten sonra da çıkacağını zannetmiyorum.

Bu soruyu buraya soruyorsan yani daha izlemediysen zaten izleyesin yok, ilgini çekmiyor demektir. Zaten bir insan fantastik, heroic, destansı, Orta Çağ işlerinden zevk alıyorsa LOTR filmlerini hemen izlerdi demek ki senin ilgini çeken şeyler değil ve izlememişsin, başkaları seviyor diye de ilgini çekmeyen bir şeyi izlemek zorunda değilsin.

Tolkien'in oluşturduğu orta dünya dünya fantastik edebiyatına yön vermiştir, Harry Potter, Game of Thrones'ya da dünyada yaratılan billimum fantastik eser Tolkien'in dünyasından ilham alınarak etkilenerek oluşturulmuştur yani fantastik edebiyatın atası kabul edilir.

Dizi için soruyorsan orta dünyayı çok sevenin bile izlememesi gereken bir yapım.
Harry Potter a bayılırım şahsen hocam. Tüm filmlerini izledim ve kitaplarını okudum. Ama nedense giriş kısmımı yavaş anlamadım. Sıkıcı geldi ilk 30 dksi.(lotr)

Son düzenleme:
Harry Potter a bayılırım şahsen hocam. Tüm filmlerini izledim ve kitaplarını okudum. Ama nedense giriş kısmımı yavaş anlamadım. Sıkıcı geldi ilk 30 dksi.(lotr)
Yaşın küçükse harrpy potter a bayılman normal, lotr daha yüksek yaş kitlesine hitap ediyor.

Harry potter'ın 8 filmi 1 tane bile oscar alamazken, 3 lotr filmi(üstelik aynı yıl çıktılar birbirine rakiptiler) 11 tane oscar aldı ve tarihte ki en çok oscar alan film oldu.

Tabi dediğim gibi;

"Bu soruyu buraya soruyorsan yani daha izlemediysen zaten izleyesin yok, ilgini çekmiyor demektir. Zaten bir insan fantastik, heroic, destansı, Orta Çağ işlerinden zevk alıyorsa LOTR filmlerini hemen izlerdi demek ki senin ilgini çeken şeyler değil ve izlememişsin, başkaları seviyor diye de ilgini çekmeyen bir şeyi izlemek zorunda değilsin."

Zorla izleyerek birşeyden zevk alamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı