Yüzüklerin Efendisi neden çok seviliyor?

Yaşın küçükse harrpy potter a bayılman normal, LOTR daha yüksek yaş kitlesine hitap ediyor.

Harry Potter'ın 8 filmi 1 tane bile oscar alamazken, 3 LOTR filmi(üstelik aynı yıl çıktılar birbirine rakiptiler) 11 tane oscar aldı ve tarihte ki en çok oscar alan film oldu.

Tabii dediğim gibi;

"Bu soruyu buraya soruyorsan yani daha izlemediysen zaten izleyesin yok, ilgini çekmiyor demektir. Zaten bir insan fantastik, heroic, destansı, Orta Çağ işlerinden zevk alıyorsa LOTR filmlerini hemen izlerdi demek ki senin ilgini çeken şeyler değil ve izlememişsin, başkaları seviyor diye de ilgini çekmeyen bir şeyi izlemek zorunda değilsin."

Zorla izleyerek bir şeyden zevk alamazsın.

Yaşla Harry Potter sevmenin gram alakası yok. Şu genelleme aşırı saçma. 30,40 yaşında Harry Potter seven adamlar var. Sırf kitlesi yüzünden Harry Potter'a böyle dediğini düşünüyorum. Ayrıca Oscar ile film kalitesi ölçülmez. Truman Show, Green Mile, V for Vendetta gibi oscar alamamış çok güzel filmler var. Ve ayrıca tarihte en çok oscar alan tek film LOTR değil. Titanic te 11 tane oscar aldı.

Yaşla Harry Potter sevmenin gram alakası yok. Şu genelleme aşırı saçma. 30,40 yaşında Harry Potter seven adamlar var. Sırf kitlesi yüzünden Harry Potter'a böyle dediğini düşünüyorum. Ayrıca Oscar ile film kalitesi ölçülmez. Truman Show, Green Mile, V for Vendetta gibi oscar alamamış çok güzel filmler var. Ve ayrıca tarihte en çok oscar alan tek film LOTR değil. Titanic te 11 tane oscar aldı.
Ben 32 yaşındayım zaten ve harry potter'ı severim fakat özellikle 2 filmi çocuk filmidir, çocuk filmi diye aşağılama yapmıyorum çok güzel çocuk filmleridir, kendi çocuğumada zamanı gelince izleteceğim. Yaşım yetitği içinde harry potter filmlerini sinemada en az 2 kere izlemiştim.

"Çocuk filmi" dediğim için hemen saldırı moduna geçmişsin ama "çocuk filmi"ninde güzeli ve kötüsü vardır, harrpy potter 1-2 çocuk filminin en güzel örneklerinden biridir yani bu yaptığım düşündüğün gibi bir aşağılama değil tam tersine bir övgüdür.

Zaten belliki ilgini çekmiyor ve LOTR izleme diyorum. Hani o mu şu mu döver yıllarını çoktan aştık...

Harry Potter seven birisi olarak, yüzüklerin efendisi serisini seveceğimi düşünmüştüm. Bir kaç kez izlemeye çalışıp, yarım bırakmıştım. Beni pek sarmamıştı.
Bir kaç arkadaşım tarafından linçlenince dedim ki "Bir çok insan çok seviyor, övüyor. Sarmasa da bu üç filmi izleyip bitirmeliyim. " Üç filmi 4-5 gün içerisinde izledim. Ama nedense beni pek sarmadı. Belki yine linçleneceğim ama, bana biraz abartı gibi geldi. Dünyası, hikayesi geniş, kaliteli olabilir belki ama, filmlerinin abartıldığını düşünüyorum. Yani herhangi bir filmden pek bir farkı yok gözümde. 😅

Ben 32 yaşındayım zaten ve Harry Potter'ı severim fakat özellikle 2 filmi çocuk filmidir, çocuk filmi diye aşağılama yapmıyorum çok güzel çocuk filmleridir, kendi çocuğumada zamanı gelince izleteceğim. Yaşım yetitği içinde Harry Potter filmlerini sinemada en az 2 kere izlemiştim.

"Çocuk filmi" dediğim için hemen saldırı moduna geçmişsin ama "çocuk filmi"ninde güzeli ve çirkini vardır, harrpy potter 1-2 çocuk filminin güzel bir örneğidir yani bu yaptığım düşün gibi bir aşağılama değil.

Zaten belli ki ilgini çekmiyor ve LOTR izleme diyorum.

Saldırı moduna geçmedim aslında. Bu Harry Potter izleyen çocuktur genellemesini o kadar duydum ki sıkıldım. Evet belki ilk 2 filmi daha çocuksu olabilir ama gittikçe daha da karanlıklaşıyor bence. Özellikle 6, 7 gayet yetişkin filmi. Her neyse. LOTR filmlerini yine de izleyeceğim belki gittikçe açılan bir yapısı vardır.

İlk dakikalarda biraz hantal gibi, içine çekmiyor. Fakat sıkılmayıp kapatmazsanız birden farklı bir dünyanın içine giriyorsunuz. Birinci kısım bitince hemen diğer bölümleri de izlemek istiyorsunuz. Ve en önemlisi arkadaşların dediği gibi, bu bir kişisel zevk. Ben seriyi izlediğim zaman zevkime hitap eden çok fazla unsur bulduğum için ben de yeri apayrı olan bir seri. Fakat sırf ekrana bakıp, oluşturulmuş grafiklere odaklanan insanlar çok zevk alamayacaktır.

Harry Potter ile Yüzüklerin Efendisi gibi bir eserin yan yana telaffuzu bile çok vahim bir durum.
Umarım konu devamında saçma sapan cümleler duymayız dönüp dolaşıp büyücü ergenlere bağlanmaz.

Geri
Yukarı