Yumruk attıktan sonra el bileğim hiçbir şekilde dönmüyor

Röntgen çektirdim fakat doktor fizik tedaviye alıcaz dedi seni.Keşke çıkmış olsaydı hayır 2 saat sonra yatamıyacağım ondan korkuyorum.

Röntgen çektirdim fakat doktor fizik tedaviye alıcaz dedi seni.Keşke çıkmış olsaydı hayır 2 saat sonra yatamıyacağım ondan korkuyorum.
Ben anlamadım röntgen sonucu çıktı mı ?
Size ne olduğunu söylediler mi?
Röntgen sonucu şimdi çıkmadıysa ne zaman çıkacak?
Eğer röntgen sonucu çıktıysa ve kırık yok dedilerse, yumuşak doku zedelenmesi falan olması lazım. Eğer öyle ise yırttınız :D
Karışık yazdığınız için anlayamadım.

Büyük ihtimalle doku zedelenmesi eğer kırık çıktıysa şuan ağlamaktan yazamaz olurdum çıkık olduğunu düşünüyordum fakat röntgende gayet sağlam gözüküyor yarın yine gideceğim şimdi zeytinyağı felan sür dediler de kemik incelmesi yapıyor diye biliyorum çok da bir ağrım yok sağ elimi 360 döndürüyorum sol el tıkanıyor hiçbir güç çeviremedi sol elimi.

@112819 Kırık can acıtmıyor. Çıkık ve çatlak can yakar. Olay olduğu zaman 1 2 saat hissetmezsin.
Büyük ihtimalle doku zedelenmesi
Bunu doktor mu söyledi?
çıkık olduğunu düşünüyordum fakat röntgende gayet sağlam gözüküyor
Sağlam gözüktüğünü doktor mu söyledi?
yarın yine gideceğim
Neden?
zeytinyağı felan sür dediler de kemik incelmesi yapıyor diye biliyorum
Onu bilmiyorum ama sıcak su içinde sabunla ovuşturunca inceliyor. Eğer doktor o yönde talimatta bulunmadıysa yapmayın. İnceliyor diye yapmamazlık gibi birşey de yapmayın çünkü gerekli olduğu için yapılıyor. Alçı çıktıktan sonra elimi döndüremiyordum doğru dürüst. Sıcak su içinde küçük topu sıkarak, zeytinyağı ovuşturarak 7 günde eski fonksiyonuna kavuşturdum. Sıcak soğuk su şok tedavisi de yaptım. Ben size tıbbi müdahale ile ilgili bir tavsiye vermiyorum. Bilinçlendirmek için yazıyorum.

Umarım ameliyata felan alırlar ben bu elle ne yapıcam protez gibi duruyor 1 ay hiç çekilmez çıkık olsa onun ağrısını çekmeye razıyım nasıl bir sülaleye denk geldiysem bir tane akıllı yoktur. Fizik tedavimi ameliyatmı hiçbirşey bilmiyorum ciddi birşey olsa direk müdahele ederlerdi büyük ihtimalle fizik tedavisi ise sabredecez artık başka yol yok.
Sıcak su kaç derece ile yaptınız mesela?

Umarım ameliyata felan alırlar
Ameliyatla alınacak bir şey değil.
çıkık olsa onun ağrısını çekmeye razıyım
Çıkık olsa yerine takarlardı.
Fizik tedavimi ameliyatmı hiçbirşey bilmiyorum ciddi birşey olsa direk müdahele ederlerdi büyük ihtimalle
Boksör kırığı prosedür gereği farklı müdahale ediliyor. 1-2 gün şişin geçmesini bekliyorlar yarım alçı ile. Sonra bandaj alçı ile sarılıyor.
Kardeşim öncelikle üzülme yada korkma. Mümkünse elinin fotoğrafını at. Boksör kırığı mühim bir kırık değil. Tedavisi çok basit. Profesyonel çoğu boksör birden fazla kez ellerini kırıyor ve profesyonel olarak adam dövebilecek kadar sağlam şekilde düzeliyor. Ben bunun için konuşuyorum seninle. Bende üzülmüştüm elim kırıldığında ama hiç gerek yokmuş.

Bir arkadaşımın başına gelmişti bu tarz bir çıkık olayı sokaktaydık hatta çocukkendi bu olay.
Saatlerce ağrımıştı ama bir şişik olmamıştı en son doktora gittiğinde çıkık olduğu teşhisi kondu.

Başka bir arkadaşım ise kızgınlığından trafik levhasına yumruk attı. 1 gün ağrıdan duramadı doktora gittiğinde küçük bir kırık olduğunu anladı hatta doktor sen nasıl durdun bu şekilde 1 gün demişti. Yani her kırık dayanılmaz bir acı vermiyor insana. Şahsi düşüncem kırılmış acilen git bir hastaneye görün derim.

Yani her kırık dayanılmaz bir acı vermiyor insana.

"
bundan 4 yıl once attıgim sert bir yumruk sonucu sol elim serçe parmağı bir anda sisti buz koydum bandaja aldim aradan 10 gun geçmisti serçe parmağim uyusmus gibi hareketsizdi hastaneye gittim çekilen rontgende el kemiklerimin 3 yerden krık olduğunu gordum sasirdim çunku ağri acı yoktu doktor boksor kırıği oldunu soyledi bana iki seçenek sundu birincisi alcıya alınacaktı bu kolay yontemdi fakat elimde sekel kalacaktı ikincisi ise ameliyattı birincisine gore iyilesme daha iyi olacaktı ben ikincisini seçtim 30 dakikalık lokal anestezili bir ameliyatla iki tane platin takıldi baston seklinde iki tel parçası tahmini 5 er santimetre yarisi elimin içinde yarısı disında 10-15 gun sonra aldılar tekrar yumruk atacak seviyeye gelmesi ise 1 yılı buldu "

Kaynak : Boksör Kırığı Konunun hemen altında 3. yorum.

Ben kendim elimi kırdım, boksör kırığıydı. Bizzat araştırdım ve bunu yaşadım. Boksör kırığının semptomları ve röntgeni sabittir, ağrı falanda olmuyor yüksek ihtimalle.

Sol el bilek kemiğinin iki tarafında yuvarlak kemik gibi birşey o yamuk duruyor.Zaten doktor söylediğinde fark ettim. Oraya bastırıyorum fakat hiçbir ağrı hissetmiyorum sorun bende galiba.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı