Yunanistan TL kullanmaya başladı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ekonomik kriz nedeniyle Yunanistan Türk Lirası ve Bulgar Levası kullanmaya başladı. Profesörler Yunanistan'ın Türkiye'ye katılması gerektiğini söylüyor. Bana kalırsa bu olmamalı sebebi ise güzelim Avrupa ülkesini barzo tipli insanlar işgal eder zaten her yerdeler. :( Şimdi bu yazdığıma kızabilirsiniz ama objektif olun. Milletin karısına kızına laf eden, çevreyi kirleten ve ülkesine faydası olmayan adamların nüfusu en az 20 milyon. Bu adamlar şimdi yayılsa iyi mi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç kere yurtdışına çıktın, ülkeleri gezdin, bilgi edindin de bizden kötüsü yok diyorsun? Mesela Yunanistan' a gittin mi hiç? Çocuk istismarı had safhada olan bir ülke. Mesela nerdeyse bütün Afrika ülkelerinde Homo seksüel insanlar öldürülüyor. Çin'de hükümet halkı kontrol edemiyor, çoğu sokağın kendi kanunları var. Meksika'da sokakta yürürken ölmek çok da zor değil, eli silahlı insanların sokaklarda olmaları normal. Bunlar sadece bir kaç örnek. Otostopla Türkiye'nin bir çok yerini gezmiş birisi olarak söylüyorum; çoğu ülkeden daha yardımsever, iyi insanlarımız var. Ekmeğini kardeşçe bölüşen, evini sokakta kalana açan, komşusunun en ufak derdini kendi derdi gibi gören...
Kötü insanlar yok mu, tabi var. Fakat bütün insanların aynı şekilde iyi olmasını bekleyemezsin zaten. Bu dünyanın her yerinde böyledir.

Yunanistan'ın bu mali krizi ülkenin sonunu getirmiştir benim düşünceme göre. 1. Dünya Savaşı'ndan sonra Osmanlı'nın o topraklarını kaybetmesi, daha sonra da oradaki ülkeye yıllar boyu parasal yardım yapılıp bir nevi rahata alıştırılmıştır. Ülke ekonomisi çöktükten sonra dış ülkeler verdikleri para sayesinde Yunanistan'ın coğrafi, jeopolitik şartlarından yararlanabileceklerdir. Bunların hepsi 5 10 senelik işler değil arkadaşlar, yüzyıllardır bu toprakları ele geçirme, yönetme planları yapılmaktaydı zaten...
Çin'le kendini neden karşılaştırıyorsun? Senin ülken Çin'den çok mu farklı? Doğuya neden müdahale edilmiyor sokaklarda silahlı insanlar geziyor? Siz sanıyorsunuz ki bizim durumumuz daha iyi diğer ülkelere göre ama bizim sonumuzda iyi değil. Ülkelerin ana gücünü eğitimli yetişmiş insan belirler bu insanları düzgün kullanırsan dünyanın en iyi ülkelerinden birisi olursun kullanamazsan sürünürsün bu kadar basit.

Avrupa ülkesini barzo tipli insanlar işgal eder zaten her yerdeler :( . Şimdi bu yazdığıma kızabilirsiniz ama objektif olun. Milletin karısına kızına laf eden, çevreyi kirleten ve ülkesine faydası olmayan adamların nüfusu en az 20 milyon. Bu adamlar şimdi yayılsa iyi mi olur?

Şu sözü geçen tiplerin kimler olduklarını ben neden anlamadım acaba?
Bazı insanlar neden önce aynaya bakarak ya da en yakın bir komşusuna; "benim bu vatan için, insanlık için ne gibi bir yararım oldu" demeden başkalarını kötüler ki?

Her ne kadar kim ya da kimlerden söz edildiğini anlamamış olsam da, ki bununların benim için hiç bir önemi yok, önemli olan o kişi ya da kişilerle aynı çatı altında yaşamam.
Vatansever bir insanın bu gibi konular açıp insanların midesini bulandırarak ülkeye en büyük hainliği aynı zamanda tecavuzü yapmış sayarım.

Irkçılık yapmak için; başlığı ABD olarak atarsınız ancak içeriğinde Rusya çıkar.

Ekonomik kriz nedeniyle Yunanistan Türk Lirası ve Bulgar Levası kullanmaya başladı. Profesörler Yunanistan'ın Türkiye'ye katılması gerektiğini söylüyor. Bana kalırsa bu olmamalı sebebi ise güzelim Avrupa ülkesini barzo tipli insanlar işgal eder zaten her yerdeler :( . Şimdi bu yazdığıma kızabilirsiniz ama objektif olun. Milletin karısına kızına laf eden, çevreyi kirleten ve ülkesine faydası olmayan adamların nüfusu en az 20 milyon. Bu adamlar şimdi yayılsa iyi mi olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı