Yurt dışı Amazon'undan 5500TL'ye direksiyon seti

TowardsToFlames

Hectopat
Direksiyon setlerine pek aşina değilim ve 5500TL'ye V902 almayı düşünüyorum. Öncelikle, 2.el G29 falan almayacağım. Debriyajlı olmasını istiyorum (viteste olursa iyi olur) sadice ETS 2 biraz da Assetto Corsa için alıyorum. V902 alacakken yurt dışı Amazon'unda aynı fiyata daha iyi şeyler alabileceğimi gördüm. Ama bilgim G29 ve V902 ile sınırlı. Konu hakkında vergilendirme, direksiyon ve kargo süresi vb. ile ilgili bilgi verebilecek ve direksiyon seti önerebilecek biri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon yurtdışından gelen ürünlerde gümrük vergisi uygulanabiliyor ve lütfen V902 almayın 2. el bir logitech çok daha iyi. Öğrenmek istediğiniz şeyleri yazabilirsiniz.

Amazon yurt dışından gelen ürünlerde gümrük vergisi uygulanabiliyor ve lütfen V902 almayın 2. el bir Logitech çok daha iyi. Öğrenmek istediğiniz şeyleri yazabilirsiniz.

2.el G29a para yetmiyor ve uzun zamandır iyi kötü direksiyon tutarak oynamak istiyorum. G29 alma imkanım hiç yok bende son çareyi V902'de gördüm. Eğer bir alternatifi varsa aliyim vites olmasa da olur ama bütçeden fazla uzaklaşamam. Ne var da bu V902 bu kadar kötüleniyor? FFB yok tamam çok titremesin çok karşılık vermesin ama mouse ve joyistik ile ETS oynamaktan kötü değildir diye düşünüyorum. Ayrıca ETS 2 de oyun içinde takıldığını söyleyenleri gördüm bu sorun hala var mı?

V902 yerine 2. el DFGT alabilirsiniz ikisinin karşılaştırması şu şekilde :

V902 çok sıkıntılı bir direksiyon; malzeme kalitesi çok kötü, oyunlarda sürücü sıkıntısı var bazı oyunlar hiç görmüyor bazıları gamepad olarak görüyor. Ayrıyeten direksiyon çok geç tepki veriyor (FFB olarak değil direksiyonu döndürdüğünü geç algılıyor) FFB zaten yok, direksiyon kutusunun içerisinde sadece merkezleme yayı var ve çok kısa sürede bozulan bir direksiyon.

DFGT Logitech'in 2007 yılında çıkardığı bir direksiyon. Kendisinin FFB'si G29 a çok yakın ancak G29 iki dişli kullanırken DFGT tek dişli kullanıyor. Bunun sonucunda da gürültülü çalışıyor (Geceleri sıkıntı çıkartabilir) sürücü sıkıntıları bulunmuyor tek eksisi pedal seti kötü ilerleyen zamanlarda G27'nin pedal setini alabilirsiniz. Temizini bulmak için biraz uğraşmanız gerekiyor. DFGT de hem F1 kulakçıkları hem de yarı otomatik vites bulunuyor. Kısacası V902'ye o parayı vermek paranızı sokağa atmaya benzer

Eğer bütçeyi 1000 lira civarı yükseltirseniz Logitech G27 alabilirsiniz. Kendisi 2010 çıkışlı pedalları çok daha iyi, FFB gücü çok az daha iyi, yanında hem manuel vitesi hem de button box ı var

Bu piyasadaki en ucuz G27

Bu en ucuz DFGT

Eğer yaşadığınız bölgede bunların 2. eli satılmıyorsa satıcıdan video isteyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı