Yurt dışı çıkışımı nasıl yapabilirim?

Bence VPN her zaman için daha iyisi olacaktır. Mesela Recep Baltaş 3 senelik VPN hizmetinin aylık 3 Euro'ya denk geldiğini söylemişti. Böyle bir paket alıp, VPN lokasyonu olarak da Yunanistan gibi yakın komşu ülkeleri seçebilirsiniz. Masraf olarak, cebinizi çok ağrıtmaz.

Bence VPN her zaman için daha iyisi olacaktır. Mesela Recep Baltaş 3 senelik VPN hizmetinin aylık 3 Euro'ya denk geldiğini söylemişti. Böyle bir paket alıp, VPN lokasyonu olarak da Yunanistan gibi yakın komşu ülkeleri seçebilirsiniz. Masraf olarak, cebinizi çok ağrıtmaz.
Ben de onu dedim ama şimdi şöyle bir şey de var. Aldığı VPN oyun için iyi olmayabilir. Yani bu konuda hem baya iyi bir araştırma, hem de biraz VPN'lerin hızını test etmek gerekiyor. Burası biraz uğraştırıcı geldi bana.

Aslında en mantıklısı Comnet gibi Yurtdışı çıkışları oldukça iyi bir İSS tercih etmek. Ayda 109 TL'ye 42ms alıyorum boludan. Bu arada artık Bolu'da 32ms de hayal oldu. Komşularımda test yaptım. Onlar da 43ms alıyor. Comnet daha iyi bile veriyor TT'den burada.

Comnet'de şöyle bir şey var @Patrixcs :
Seni direkt olarak ekstra yol geçmeye maruz bırakmadan seni kendi ayarladıkları Gateaway' lerine getiriyor. Bu yüzden Veri Merkezine en hızlı şekilde bağlanıyorsun. Proxy gibi düşün. Mantığı bu şekilde diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin. Yani örnek olarak modemden direkt olarak ekstra aktarmasız 100.64.x.x getiriliyorsun. Ben Bolu'dan 9ms-11ms arası alıyorum. Bursa'dan sen de aynı değeri alırsın tahminimce.

İşte oradan sonrası tamamen Comnet'de. Türk Telekom'daki gibi işte POP akışı değişti olayı yok. Değişirse de herkeste değişiyor. Özetlersek bence Comnet'e geçebilirsin.

Bence de iyi bir fikir olabilir.

Bu arada şanslıyız :). Router'ları aldığımızdan beri belki ilk defa yüzümüz gülecek hazır mısınız :) ?

buyurun :) ax serisinden direkt cihaz olması bizim cihazlarda da desteklendiği anlamına geliyor. Eki Görüntüle 997475

Routerda hiç bulamadım WTFast bölümünü.

Ben de onu dedim ama şimdi şöyle bir şey de var. Aldığı VPN oyun için iyi olmayabilir. Yani bu konuda hem bayağı iyi bir araştırma, hem de biraz VPN'lerin hızını test etmek gerekiyor. Burası biraz uğraştırıcı geldi bana.

Aslında en mantıklısı Comnet gibi yurt dışı çıkışları oldukça iyi bir ISS tercih etmek. Ayda 109 TL'ye 42ms alıyorum Bolu'dan. Bu arada artık Bolu'da 32ms de hayal oldu. Komşularımda test yaptım. Onlar da 43ms alıyor. Comnet daha iyi bile veriyor TT'den burada.

Comnet'de şöyle bir şey var @Patrixcs:
Seni direkt olarak ekstra yol geçmeye maruz bırakmadan seni kendi ayarladıkları Gateaway'lerine getiriyor. Bu yüzden veri merkezine en hızlı şekilde bağlanıyorsun. Proxy gibi düşün. Mantığı bu şekilde diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin. Yani örnek olarak modemden direkt olarak ekstra aktarmasız 100.64.X. X getiriliyorsun. Ben Bolu'dan 9MS-11ms arası alıyorum. Bursa'dan sen de aynı değeri alırsın tahminimce.

İşte oradan sonrası tamamen Comnet'de. Türk Telekom'daki gibi işte pop akışı değişti olayı yok. Değişirse de herkeste değişiyor. Özetlersek bence Comnet'e geçebilirsin.

Taahhüt denen şey olmasa fiber döşendiği gibi iptal etmek istiyorum. En son siyah kutuları koymuşlar artık az kaldı fibere.

Bursa'dan Comnet sunucularına fiber ile 3 ms alan gördüm.

WTFast ile deneme yaptım. Frankfurta 43 ms ile bağlıyor. CS:GO'da 43 aşağısını görmedim.

Routerda hiç bulamadım WTFast bölümünü.

Taahhüt denen şey olmasa fiber döşendiği gibi iptal etmek istiyorum. En son siyah kutuları koymuşlar artık az kaldı fibere.

Bursa'dan Comnet sunucularına fiber ile 3 ms alan gördüm.

WTFast ile deneme yaptım. Frankfurta 43 ms ile bağlıyor. CS:GO'da 43 aşağısını görmedim.
Router'da ben de görmedim ancak yüksek ihtimalle VPN bağlantısı sağladıktan sonra Optimizasyon mekanizması vardır. Yani umuyorum. Ancak olduğuna eminim çünkü AX--U Serileri direkt içindeki tüm cihazları kapsayacak şekilde geliyor.

O kadar da iyi değil bence. En iyisi İSS değişikliği. Senin fiber tamamlansın İSS'yi değiştirelim. Vallaha artık ben rahatlayacağım. Gönül rahatlığıyla sizin problemleri de giderelim. Bakın aynen şunun gibi hissedeceğim: :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ellere havaya. "Naynini nay nay"

Router'da ben de görmedim ancak yüksek ihtimalle VPN bağlantısı sağladıktan sonra optimizasyon mekanizması vardır. Yani umuyorum. Ancak olduğuna eminim çünkü ax--u serileri direkt içindeki tüm cihazları kapsayacak şekilde geliyor.

O kadar da iyi değil bence. En iyisi ISS değişikliği. Senin fiber tamamlansın ISS'yi değiştirelim. Vallaha artık ben rahatlayacağım. Gönül rahatlığıyla sizin problemleri de giderelim. Bakın aynen şunun gibi hissedeceğim: :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ellere havaya. "naynini nay nay"

İnternet babamın üzerine olduğu için değiştirmem imkansızın ötesi. Telekom ve Superonline dışında ISS bilmiyor. Benim üzerime olsaydı Telekom'da 1 saniye bile durmam.

İnternet babamın üzerine olduğu için değiştirmem imkansızın ötesi. Telekom ve Superonline dışında ISS bilmiyor. Benim üzerime olsaydı Telekom'da 1 saniye bile durmam.
Benim babam da öyleydi. Ancak biraz ciddi ciddi oturdum. Biraz şey psikolojisi uyguladım. Tabiri caizse "keriz miyiz biz?" psikolojisi ile ikna ettim :).

Denemekten zarar gelmez. Biraz eksisinden artısından bahsedin. Hem de daha ucuz olduğunu da kesinlikle belirtin.

"E şimdi biz erik dalı oynayamayacak mıyız?" :(

Benim babam da öyleydi. Ancak biraz ciddi ciddi oturdum. Biraz şey psikolojisi uyguladım. Tabiri caizse "keriz miyiz biz?" psikolojisi ile ikna ettim :).

Denemekten zarar gelmez. Biraz eksisinden artısından bahsedin. Hem de daha ucuz olduğunu da kesinlikle belirtin.

İkna etmeyi denedim sonuç çıkmadı. Şu an yoksa Telekom kullanmazdım asla.
"E şimdi biz erik dalı oynayamayacak mıyız?" :(

Ne yazık ki 😞.

Geri
Yukarı