Yurt dışı iPhone 12'ye 1 kere IMEI yeterli mi?

Pasaportum yok sıkıntı oluyor mu yani pasaport kaydı da zorunlu mu ? Yoksa bu imei işlemi pasaport kaydı olarak mı geçiyor ?
Pasaport zorunlu. KKTC, Azerbaycan gibi kimlikle gidilen ülkelerde ise kimlik de geçerli.
Önceki sayfada dendiği gibi kimin adına işlendiyse onun adına olan hatla kullanılır. 3 yıl da satış yasağı vardır.

O zaman sadece 1 kere imei attirinca bitiyor mu bu iş.
Hocam İPhone cihazlara IMEI atılmaz, telefon kaydettirilir. Aylık olarak geçici kayıt yapmaktalar fakat kesinlikle önermiyorum. Çünkü illegal bir sistem ve garantisi yok. E-devlet üzerinden telefonu bir kere kaydettirerek süresiz olarak kullanabilirsiniz.

Senede 1k vermiyorsunuz hocam tanıdığım birisi senelik 200 liraya uzatıyor, tek seferde ödemek isterseniz o ayrı.
Hocam 1 senelik 200 iyiymiş, yer neresi.

Hocam İPhone cihazlara IMEI atılmaz, telefon kaydettirilir. Aylık olarak geçici kayıt yapmaktalar fakat kesinlikle önermiyorum. Çünkü illegal bir sistem ve garantisi yok. E-devlet üzerinden telefonu bir kere kaydettirerek süresiz olarak kullanabilirsiniz.

Anladım o zaman şöyle telefona 2700 küsür para ödeyip pasaportu olan birinin üstüne kaydediyoruz di mi ?

Tanıdığa yaptırıyordu hocam çevrenizde varsa öyle yaptırabilirsiniz

IMEI kayıt uzatma var. Bende zamanın da kullanmıştım bir kere. Geçen jelatin taktırdığım telefoncuda yapıyormuş. Yurt dışı telefon alırsam ona gidip tekrar uzattıracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı