Yurt dışı iPhone 15 Pro Max alınır mı?

Daha fazla  
Telefon alacağım bütçem 50.000 TL sadece iPhone 15 Pro Max'ın bilgisayar oyunlarını oynattığını öğrendim ve kamerasıda iyi bu yüzden yurt dışı iPhone 15 Pro Max almayı düşünüyorum, 8 ay kullanılıp 4 ay boş kalıyor sonra kayıt yenileniyor yıllık 2000 TL'ye sonuçta arada 30.000 TL fark var yurt dışı alsam da bir şey değişmez gibi sizce ne yapmalıyım?

Telefon alacağım bütçem 50.000 TL sadece iPhone 15 Pro Max'ın bilgisayar oyunlarını oynattığını öğrendim ve kamerasıda iyi bu yüzden yurt dışı iPhone 15 Pro Max almayı düşünüyorum, 8 ay kullanılıp 4 ay boş kalıyor sonra kayıt yenileniyor yıllık 2000 TL'ye sonuçta arada 30.000 TL fark var yurt dışı alsam da bir şey değişmez gibi sizce ne yapmalıyım?

Bilgisayar oyunlarını oynayabiliyor olması bence işin gösteriş kısmı. Bilgisayarınız varsa aynı oyunları telefondan oynamazsınız bence. Bunun için almak mantıklı değil ancak 15 Pro Max almak mantıklı. Dediğiniz gibi 8 ay normal kullanırsınız 4 ayda da eski bir iPhone 6 ile eşleştirerek kullanırsınız yine. Yanınızda bir telefon daha taşımanız gerekecek o kadar.

Seneye ağustosun sonuna kadar kayıtsız kullanırsınız mevcut yasa değişmezse.Kalan 4 ayda yanınızda farklı bir telefon taşırsanız hiçbir sorun olmaz.

Sonra kayıt yenileniyor yıllık 2000 TL'ye.

2000 TL'ye telefoncuların yaptığı geçici kayıttanmı bahsediyorsunuz?

Bilgisayar oyunlarını oynayabiliyor olması bence işin gösteriş kısmı. Bilgisayarınız varsa aynı oyunları telefondan oynamazsınız bence. Bunun için almak mantıklı değil ancak 15 Pro Max almak mantıklı. Dediğiniz gibi 8 ay normal kullanırsınız 4 ayda da eski bir iPhone 6 ile eşleştirerek kullanırsınız yine. Yanınızda bir telefon daha taşımanız gerekecek o kadar.

Bilgisayar oyunlarını çok seviyorum ama çok nadiren kullanabiliyorum ve bilgisayar oyunlarını oynatan tek telefonda o alma sebeplerimden biride o zaten ikincisi kamerası güzel ben tabii ki de kamerasının Samsung kadar güzel olduğunu savunmuyorum fakat sonuçta ona yakın bir kamera kalitesi var üçüncüsü de gösterişli telefon.

Seneye ağustos'un sonuna kadar kayıtsız kullanırsınız mevcut yasa değişmezse. Kalan 4 ayda yanınızda farklı bir telefon taşırsanız hiçbir sorun olmaz.

2000 TL'ye telefoncuların yaptığı geçici kayıttanmı bahsediyorsunuz?

Evet o kayıttan bahsediyorum

Bildiğim kadarıyla eğer onu yaptırırsam 4 ay boşlukta beklemeye gerek yokmuş sonuçta kayıt yapılacağı için.

Evet öyle oluyor ama riske girersin. Eskiden geçici kayıt genel anlamda risksizdi kolayca uzatılabiliyordu ama son yasalardan sonra her telefoncu yapmıyor yapanlarda kesin bile değil.Birde imei riske girebilir.

Neden böyle birşey yapasınız ki? Kamera isterim, mobil oyunlarda yüksek performans isterim derseniz 15 Pro Max evet alınır ancak bilgisayar oyunlarını aynı paraya toplayabileceğiniz bir sistemde çok daha iyi oynarsınız. Ki 15 Pro Max'in bilgisayar oyunları performansı da iyi değil. 30 FPS'de ve ısınarak oynatıyor. Daha düşük fiyatlı bir telefon alip iyi bir sistem toplasanız daha iyi olur.

Bilgisayar oyunlarını nasıl oynatıyormuş? İlk defa sizden duydum. Ve geçici kayıt diye birşeyinde olduğunu zannetmiyorum özellikle Apple cihazlar üzerinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı