Yurt dışı telefon almak mantıklı mı?

8 aydı 10'aya çıktı sanırım. Ne gibi riskleri var ki? Zaten telefonların %95'i 2 yıl garantisi bittikten sonra arıza yapıyor.

Garantiden feragat etmişsin, bataryadan feragat etmişsin hala iPhone olsun kötü telefon olsa da razıyım,
Kadehinde zehir olsa da ben içerim bana getir tarzı bir şey olmuş.

Saçma paranı harcıyorsun. Aplle ürünleri çok vergili olduğu için Türkiye'de Apple ürün tercih etmek saçma. Sırf iOS diye boşa para atıyorsun.

Yurt dışı 15 Pro alacağına şöyle bayilerde kayıtlı S23 ultralar satılıyor onlardan alabilirsin. 15 Pro'nun rakibi bile değil 120 Hz olması ve bataryası ile çok öne geçiyor kamera ve işlemcisini söylemeye bile gerek yok.

Arkadaşlar şu an iPhone SE kullanıyorum. Dokunmatiğim bozuldu ve dokunmatiği yaptırmaktansa yeni telefon mu alsam diye düşünüyorum. Daha uygun olduğu için yurt dışı almayı düşünüyorum, yılda 10 ay hatlı olarak kullanabiliyormuşuz galiba 2 ayda çaresine bakarım (arkadaşlarımdan bir şekilde açtıran oldu hattı). Sizce almak mantıklı mı kullanan var mı pişman mı?
Almayı düşündüğüm model iPhone 15 ya DA15Pro.

Ben tavsiye etmiyorum ama kullanan tanıdıklarım var iPhone 14 gibi sıkıntıda yaşamadılar ama her an yaşayabilirler.

Garantiden feragat etmişsin, bataryadan feragat etmişsin hala iPhone olsun kötü telefon olsa da razıyım,
Kadehinde zehir olsa da ben içerim bana getir tarzı bir şey olmuş.

Saçma paranı harcıyorsun. Aplle ürünleri çok vergili olduğu için Türkiye'de Apple ürün tercih etmek saçma. Sırf iOS diye boşa para atıyorsun.

Yurt dışı 15 Pro alacağına şöyle bayilerde kayıtlı S23 ultralar satılıyor onlardan alabilirsin. 15 Pro'nun rakibi bile değil 120 Hz olması ve bataryası ile çok öne geçiyor kamera ve işlemcisini söylemeye bile gerek yok.

s23 ultra kayıtlılarda garanti var mı? Bataryadan feragat etmişsin derken? Adam tercihini iPhone'dan kullanmış sen android al diyorsun. Corolla isteyen adama 307 al demekle aynı.

S23 Ultra kayıtlılarda garanti var mı? Bataryadan feragat etmişsin derken? Adam tercihini IPhone'dan kullanmış sen Android al diyorsun. Corolla isteyen adama 307 al demekle aynı.

Alakası yok. iPhone 11'in rakibi yurt dışında S20 serisi iken Türkiye'de S22 veya S23 alabilirsin iPhone 11 fiyatlarına.

Sırf iPhone olsun diye gidip 11 alıyorlar ya dolandırılmaktan başka bir şey değil Türkiye'de Samsung veya Xiaomi tercih edin abi telefonları aynı bütçede daha iyi ve rakipsiz çünkü.

Bende isterim iPhone telefonum olsun şu an S21 FE kullanıyorum illahi iPhone istesem bu bütçeme en fazla rakibi bile olamayacak iPhone SE vs alabilirdim muhtemelen.

Alakası yok. iPhone 11'in rakibi yurt dışında S20 serisi iken Türkiye'de S22 veya S23 alabilirsin iPhone 11 fiyatlarına.

Sırf iPhone olsun diye gidip 11 alıyorlar ya dolandırılmaktan başka bir şey değil Türkiye'de Samsung veya Xiaomi tercih edin abi telefonları aynı bütçede daha iyi ve rakipsiz çünkü.

Bende isterim iPhone telefonum olsun şu an S21 FE kullanıyorum illahi iPhone istesem bu bütçeme en fazla rakibi bile olamayacak iPhone SE vs alabilirdim muhtemelen.
Hocam sizde demişsiniz ben de isterim diye. Türkiye'de bu fiyatların olmasının tek sebebi vergiler. iPhone 11 yurtdışında 250 dolar. iPhone 12 300 dolar. iPhone 13 300 dolar. Alan kişiler aynı fiyata daha iyi araba alınabileceğini biliyor. Fakat istedikleri telefonu almak istiyorlar. Dünyadaki diğer vatandaşlar gibi istediklerini almak istiyorlar.
13-15k arası s21Fe. Siz bu fiyata 13 Pro alabiliyor olmanız lazım fakat yüce devletimizin vergileri sebebiyle alamıyorsunuz. Burada istediği telefonu almak isteyen insanlara dolandırılıyor demek saçmalık. 1 milyona 2014 passat da alınıyor, 0 egea'da. 0 egea alana o paraya passat alırdın dolandırıldın, passat alana o paraya 0 araba alırdın dolandırıldın demek kadar saçmalık yok.

8 aydı 10'aya çıktı sanırım. Ne gibi riskleri var ki? Zaten telefonların %95'i 2 yıl garantisi bittikten sonra arıza yapıyor.

Bunu tecrübe etmeden bilemezsiniz.
Yani 0 olarak satın alıp kullanmadan bilemezsiniz.
Sizinki sadece varsayımdan ibaret.
Ayrıca kullandığınız iPhone SE cihaz kronik sorunlu bir cihaz.
İş yerindeki arkadaşım kullanıyor oyunlarda aşırı ısınmasından şikayetçi.

Son düzenleme:
13-15k arası S21FE. Siz bu fiyata 13 Pro alabiliyor olmanız lazım fakat yüce devletimizin vergileri sebebiyle alamıyorsunuz. Burada istediği telefonu almak isteyen insanlara dolandırılıyor demek saçmalık.

Çeliştin.

Tüketici parasını en iyi şekilde harcamalı. İstediği şekilde harcamak başka, sırf adı iPhone diye kötü telefon almak başka.

13-15k arasına S21 yerine 13 Pro alabilseydim hangi tarafı seçeceğimi ikimizde biliyoruz ama S21 FE yerine iPhone X vey SE modellerinden dandik bir şey seçmek dolandırılmaktan başka bir şey değil. Aynı noktaya değiniyoruz ama çelişiyorsun.

Bu istatistiği nereden aldınız? Acaba? Hiçbir telefonum 2 seneden sonra hemen bozulmamıştır. 3 4 5 yani telefonu değiştirmeden bozulan bir telefonum olmadı. Tabii benim istatistiğim geneli yansıtmayacağı için bir kriter değil. Yüzde 95 açıkçası fazla gibi geldi ama ciddi bir araştırma varsa o zaman iş değişir.

Kendi kullandığım ve çevremden gözlemlediğim kadarıyla.

Çeliştin.

Tüketici parasını en iyi şekilde harcamalı. İstediği şekilde harcamak başka, sırf adı iPhone diye kötü telefon almak başka.

13-15k arasına S21 yerine 13 Pro alabilseydim hangi tarafı seçeceğimi ikimizde biliyoruz ama S21 FE yerine iPhone X vey SE modellerinden dandik bir şey seçmek dolandırılmaktan başka bir şey değil. Aynı noktaya değiniyoruz ama çelişiyorsun.
Hocam anlamıyorsun değil mi? İnsan almak istediği ürünü almalı. Alabilmeli. Siz de alabilecek olsaydınız iphone tercih edeceğinizi söylediniz. E iphone tercih edecek adam tercih ediyor diye dolandırılmıyor. Aynı fiyat bareminde s24 ultra ile 15 pro max arasında kaldığında 15 pro max'i tercih ediyor. Son 4 ay başka cihaz kullanırım diyor. Bu normal bir durum. Ben nasıl çelişiyorum? Ayrıca Tüketicinin nasıl harcamak istediği tüketiciye kalmıştır. 5000 liralık t shirt alan bir insan 5000 liralık t shirt almak istediği için onu tercih etmiştir. Buna çıkıp '50 liraya da t shirt var' dersen sana bilmiyordum demeyecek. O da farkında.

Hocam anlamıyorsun değil mi? İnsan almak istediği ürünü almalı. Alabilmeli. Siz de alabilecek olsaydınız iPhone tercih edeceğinizi söylediniz. E iPhone tercih edecek adam tercih ediyor diye dolandırılmıyor. Aynı fiyat bareminde S24 Ultra ile 15 Pro Max arasında kaldığında 15 Pro Max'i tercih ediyor. Son 4 ay başka cihaz kullanırım diyor. Bu normal bir durum. Ben nasıl çelişiyorum? Ayrıca tüketicinin nasıl harcamak istediği tüketiciye kalmıştır. 5000 liralık t shirt alan bir insan 5000 liralık t shirt almak istediği için onu tercih etmiştir. Buna çıkıp '50 liraya da t shirt var' dersen sana bilmiyordum demeyecek. O da farkında.

15 Pro Max değil işte.

15 Pro ve yurt dışı, parasını verip krallar gibi aldığı telefonda 4 ay garibanlar gibi hatsız gezecek.

5K tişört ile 50 TL tişört arasında farklar olur 5K olan fiyat performans ise o tercih edilir.

Senin de az önce dediğin gibi 13K bütçen varsa S21FE alabiliyorken yerine iPhone X veya SE tarzı 60 Hz, bataryası rezil kronik problemli telefonları tercih edersen dolandırlmış olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı