Yurt dışına çıkmak kolay mı?

Dostum benim, ustte galiba bir kac sey yazdim bunlarla ilgili. Guzelce oku.
Arkadaşlar herkes yurt dışına gidip vatandaşlık alıp kurtulmayı istiyor. Amerika, Almanya vb. ülkeler. Yurt dışına çıkmak kolay mı? Gideceğim deyince gidiliyor mu? Vatandaşlık almak çok mu kolay? Sanki diğer ülkeler gelmemizi bekliyor.
Bak burada konu sahibi ne sormuş? Vatandaşlık almak çok mu kolay? Gideceğim deyince gidiliyor mu?

70 Euro ile calisma izni aliniyor, sicilin temizse tabi.

15 gun de tatil icin falan vize alabiliyorsun.
Sen ne demişsin? 70 Euro'yu ver, sicilin temizse çalışma vizesi veriliyor! Sen 70 değil, 70,000 € da versen sicil dışında Türkiye'de en fazla %5'in sağlayabildiği bir sürü yeterliliği sağlamadan çalışma vizesi alamazsın.

Sen seyahat için bile gideceğim deyince gidemediğin pasaportla, 70 € verip çalışma vizesini alabileceğini söylemişsin. Tatil için 15 günlük vize olayı da tamamen yanlış, senin durumuna ve ülkeye göre 3/6/12/24/60/120 ay olabiliyor.

Sana diyoruz ki, o iş kolay değil.

Bak burada konu sahibi ne sormuş? Vatandaşlık almak çok mu kolay? Gideceğim deyince gidiliyor mu?

Sen ne demişsin? 70 Euro'yu ver, sicilin temizse çalışma vizesi veriliyor! Sen 70 değil, 70,000 € da versen sicil dışında Türkiye'de en fazal %5'in sağlayabildiği bir sürü yeterliliği sağlamadan çalışma vizesi alamazsın.

Sen seyahat için bile gideceğim deyince gidemediğin pasaportla, 70 € verip çalışma vizesini alabileceğini söylemişsin. Tatil için 15 günlük vize olayı da tamamen yanlış, senin durumuna ve ülkeye göre 3/6/12/24/60/120 ay olabiliyor.

Sana diyoruz ki, o iş kolay değil.
Evet, burasi eksiktir.
Tamamlayici kisimlari da var.

O da o ülkede öğrenciysen bir nebze kolay. Türkiye'de 1,259 TL pasaport harcını ödememek dışında bir kolaylığı yok.
Dostum buyuk konusmayim, benim ulasabilecegim miktarlar. Zaten yurt disi icin para ayirmak lazim. Bizim akrabalar da var ama yine esegi saglam kaziga baglamak gerek.

Geri
Yukarı