Yurt dışına giderken kabinde PC götürmek yasak mı?

ihsank48

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mimar
Eğitim amaçlı yurt dışına taşınıyorum yanımda bilgisayarımı da götürmek istiyorum. Kasa kabine sığıyor ama kabine masaüstü bilgisayar taşımak yasak mı bilmiyorum. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Bilesen derken ne mesela? Uçağa alınması yasak bileşenler ise taşıyamazsın. Kabın içine alınması yasak olmayan eşyaları alabilirsin yanına.
Ekran kartı işlemci vs. diyor.
Kutularında muhafaza etmek daha mantıklı olur bence, kutuları da baloncuklu paketleme naylonuyla (ismi her neyse) paketlersin iyice. Daha önce uçağa binmedim ancak illa sarsıntı oluyordur, özellikle ekran kartını çıkartmalı. Soğutucu çok ağır kule tipi bir soğutucu ise çıkarılabilir. Aklıma gelenler bunlar.

Grafik kartını sök soğutucunu sök kule tipi yada sıvı soğutma ise HDD ni de sökebilirsin sallanınca bozulabiliyor mekanik diskler. Hepsinin kutusunu saklamış olmalısın diye düşünüyorum kasayı kutusuna koy monitörü kutusuna koy. Herşeyi kendi kutusuna koy. HDD yi sağlama al bence yada salla HDD ucuz zaten bi daha alırsın :D Taşıdın mı diye sor hayır ama tüplü monitör getiren gördüm Kıbrısa öğrencilerden masaüstü getiren vardı. Özet olarak GPU ağır soğutucular ağır ve sıkıntılı oluyor sıvı soğutmanın riski varmı bilmiyorum. Gerisini hiç elleme koy orjinal kutusuna.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı