Yurt Dışına Gitmek için En Kısa yol

foreignersgod

Kilopat
Yer
Compton
Daha fazla  
En kısa yoldan Türkiye'den nasıl gidebilirim? En yakın veya uzak bir yere kolay yoldan gitmek, ayrılmak bir daha gelmemek istiyorum. En kolay veya basit bir yolu var mıdır?

Amerika için söylersem. Orada para karşılığı kağıt üstünde evlilik yapan kadınların olacağını düşünüyorum. Amerika bu her türlü insan var. Araştırmak lazım.

Niye ayrılmak yerine kaçmak yazıyorsunuz sizi burada kelepçeyle tutan yok ki...
Buradaki amacım kesinlikle size karışmak değil ama daha iyi bir üslup kullanmanızı öneririm.
Küçük bir izah yapayım. Kaçmak yanı bir daha geri donmeyi düşünmemek amaçlayan cümle bicimi. Ayrılmak ise geri donme ihtimali olan cümle hali.

Küçük bir izah yapayım. Kaçmak yanı bir daha geri donmeyi düşünmemek amaçlayan cümle bicimi. Ayrılmak ise geri donme ihtimali olan cümle hali.
Kaçmanın anlamı:
1. Hızla koşup bir yere saklanmak.
2. Kimseye bildirmeden bir yerden ayrılmak.
Geri dönüp dönmemek ile alakası yok.

Arkada bırakamayacağım sorumluluğu bende olan sevdiklerim olmasaydı, gitmenin bir yolunu bulurdum. Diploma çekmecede duruyor, bu ülkede 1 saniye bile israf. Türk kimliğini bırakmak onur kırıcı olsa da yapacak bir şey yok. Şartlar bizi bu hale getirdi.

Arkada bırakamayacağım sorumluluğu bende olan sevdiklerim olmasaydı, gitmenin bir yolunu bulurdum. Diploma çekmecede duruyor, bu ülkede 1 saniye bile israf. Türk kimliğini bırakmak onur kırıcı olsa da yapacak bir şey yok. Şartlar bizi bu hale getirdi.
Tamamen aynı düşünüyoruz. Tek üzüleceğim konu bu.

Son düzenleme:
Amerika için söylersem. Orada para karşılığı kağıt üstünde evlilik yapan kadınların olacağını düşünüyorum. Amerika bu her türlü insan var. Araştırmak lazım.
Vatandaşlık için hemen evlenme, boşanma olmuyor. En az 2 ya da 3 yıl evli kalmak gerekiyordu. Tam hatırlamıyorum net değeri.

Vatandaşlık için hemen evlenme, boşanma olmuyor. En az 2 ya da 3 yıl evli kalmak gerekiyordu. Tam hatırlamıyorum net değeri.
Biliyorum. O Amerikada işine sen Türkiyede işine devam edeceksin. 3 4 sene sonra Amerikan vatandaşısın. Her sene sonu parayı yatıracaksın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı