Yurt dışında üniversite okumak

enesbeys

Femtopat
Daha fazla  
Lise son sınıf öğrencisiyim. Üniversiteyi yurt dışında okumak istiyorum. Kanada, Almanya veya İngiltere seçeneklerim arasında. Almancam yok, ingilizcem de az var. Geliştiriyorum ama, gideceğim ülkede de dil okuluna da gidebilirim. Ama tek sıkıntı maddi imkanlar ve tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum. Burs imkanlarından nasıl faydalanabilirim, neler yapabilirim, önerileriniz var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Lise son sınıf öğrencisiyim. Üniversiteyi yurt dışında okumak istiyorum. Kanada, Almanya veya İngiltere seçeneklerim arasında. Almancam yok, İngilizcem de az var. Geliştiriyorum ama, gideceğim ülkede de dil okuluna da gidebilirim. Ama tek sıkıntı maddi imkanlar ve tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum. Burs imkanlarından nasıl faydalanabilirim, neler yapabilirim, önerileriniz var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Almancan yok İngilizcen az var maddi imkan yok adamlar seni neden alsın ülkelerine?

Lise son sınıf öğrencisiyim. Üniversiteyi yurt dışında okumak istiyorum. Kanada, Almanya veya İngiltere seçeneklerim arasında. Almancam yok, ingilizcem de az var. Geliştiriyorum ama, gideceğim ülkede de dil okuluna da gidebilirim. Ama tek sıkıntı maddi imkanlar ve tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum. Burs imkanlarından nasıl faydalanabilirim, neler yapabilirim, önerileriniz var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kanadada okumanı tavsiye ederim. Maddi imkanın yoksa ve eğer Türkiye üniversite sınavlarında ilk 2000 e falan giremiyorsan (burs fırsatı yakalamak için) unut gitsin.

Kanadada okumanı tavsiye ederim. Maddi imkanın yoksa ve eğer Türkiye üniversite sınavlarında ilk 2000 e falan giremiyorsan (burs fırsatı yakalamak için) unut gitsin.
Bende aynı fikirdeyim ama yinede biraz kararsızlıkta yok değil

Kendini geliştirdiğin bir alan yoksa almazlar tek çare şans kalıyor geriye.
Kader kısmet bakacaz şansa kalmasını saglamam ama elbet bir şekilde bir yolunu bulacağım

İstersen üniversite sınavında en kötü sonucu al gene gidersin önemli olan maalesef burada para başka bir şey değil.

İstersen üniversite sınavında en kötü sonucu al gene gidersin önemli olan maalesef burada para başka bir şey değil.
Hocam gitmesine gidilir ben de bu yıl girdim gitme şansım vardı fakat hangi üniversite gelecek burası da mesele. Amerika'da haftasonu devlet dairesinde eğitim veren garip ünivler falan var öyle bir yer geliyorsa Van'da oku aynı şey.

Maddi imkan var hiç yok değil , ama mesela ortalama ne kadar bir mebla gerekiyor
Hocam bunu çok kolay hesaplarsınız. Avrupa'daki yemek sipariş uygulamalarına bakın yemek masrafını çıkarın, yol masrafını belirleyin kalacak yeri belirleyin. Üniversite ücretlerini hesaplayıp toplayın ve kurla çarpın bilerek her şeyi ücretli olacak gibi saydım belki bazı ihtiyaçları üniv karşılar ama değişken o yüzden hesaplamakta fayda var.

Geri
Yukarı