Yurt dışından iPhone 14 Pro Max nereden alınabilir?

Sadece Kıbrıs ve Gürcistan'a kimlikle giriş çıkış yapabilirsin. Bu sayede yurda giriş belgesiyle kayıt yapabiliyorsun. 1 yıl içinde farklı ülkeye gidip geldiysen Türkiye'de yurt dışı satanları tercih edebilirsin daha ucuz. Ama ilk kez yapacaksan Gürcistan'ı tercih edebilirsin bununla ilgili YouTube'da çok içerik var.
Gürcistan'a giriş çıkış yapıp daha sonrasında Türkiye'den yurt dışı satanları alıp kayıt ettirmek daha mı iyidir ?

Gürcistan'a giriş çıkış yapıp daha sonrasında Türkiye'den yurt dışı satanları alıp kayıt ettirmek daha mı iyidir?

Hayır gitmişken kendin al niye gidiyorsun ki o zaman o insanlar nasıl aldıysa sende mağazaya gideceksin alıp gümrüğe geri geleceksin tax Free kuyruğu oluyor %12 civarı para geri alacaksın kayıt parası kadar sayılır neredeyse.

Hayır gitmişken kendin al niye gidiyorsun ki o zaman o insanlar nasıl aldıysa sende mağazaya gideceksin alıp gümrüğe geri geleceksin tax Free kuyruğu oluyor %12 civarı para geri alacaksın kayıt parası kadar sayılır neredeyse.
Sarı sitede birini buldum 27.000 TL'ye satıyor. Eğer Gürcistan'dan gidip alırsam 34 bin TL o yüzden sormuştum. Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.

Gürcistan'a giriş çıkış yapıp daha sonrasında Türkiye'den yurt dışı satanları alıp kayıt ettirmek daha mı iyidir ?
Gürcistanda ki fiyatları bilmiyorum. Ama yurtdışı cihazı Türkiye’den bile alsanız yine de kayıt işlemi için 120 gün içerisinde yurt dışına çıkmış olmanız gerek. Hangisi uygunsa incelersin. Kayıt ise;
Ücreti 6091₺. Pasaport kaydı için yurt dışına çıkman gerek. Yurt dışına çıktıktan 120 gün içerisinde cihazını kayıt ettirebilirsin. Cihazını 3 yıl boyunca kimin pasaportu/kimliği üzerine kaydettirdiysen sadece onun üzerine olan hatlar ile kullanabilirsin. 3 yıl boyunca cihazı devredemezsin.
Detaylı bilgi için BTK (120)’yi arayabilirsin

Gürcistan'a giriş çıkış yapıp daha sonrasında Türkiye'den yurt dışı satanları alıp kayıt ettirmek daha mı iyidir?

Yolculuk masrafı ile arada 2bintl fark oluyor. 2bintl için değmez gitmişken oradan almak daha mantıklı. Ama daha önceden giriş çıkış yapmış olsaydınız veya kayıtsız kullanacak olsaydınız TR de satılanlar daha cazipti.

Sarı sitede birini buldum 27.000 TL'ye satıyor. Eğer Gürcistan'dan gidip alırsam 34 bin TL o yüzden sormuştum. Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.

Yurt dışı sıfır kutulu 128 GB fiyatları 30k TR de. O kadar ucuza satanlar kullanılmış olabilir. Ve 128 GB 35k Gürcistan da.

Yanlış bilgi
Gürcistan da ki fiyatları bilmiyorum. Ama yurt dışı cihazı Türkiye'den bile alsanız yine de kayıt işlemi için 120 gün içerisinde yurt dışına çıkmış olmanız gerek. Hangisi uygunsa incelersin. Kayıt ise;
Ücreti 6091₺. Pasaport kaydı için yurt dışına çıkman gerek. Yurt dışına çıktıktan 120 gün içerisinde cihazını kayıt ettirebilirsin. Cihazını 3 yıl boyunca kimin pasaportu/kimliği üzerine kaydettirdiysen sadece onun üzerine olan hatlar ile kullanabilirsin. 3 yıl boyunca cihazı devredemezsin.
Detaylı bilgi için BTK (120)'yi arayabilirsin.

31 Aralık 2023 de kaydetse bile 1 Ocak 2023 de kaydettiren ile aynı gün açılıyor yani 2025 1 Ocak.

Son düzenleyen: Moderatör:
31 Aralık 2023 de kaydetse bile 1 Ocak 2023 de kaydettiren ile aynı gün açılıyor yani 2025 1 Ocak.

Hocam yanlış bilgi, telefon kullanım zorunluluğu 3 yıl 2023'te 1 Ocakta kayıt yaptıran 31 Aralıkta yaptıranda 2026 1 ocağa kadar kullanmak zorunda. Ben 26 Aralık 2022 de kayıt ettirdim 2025 1 Ocakta serbest kalıyor.

Hocam yanlış bilgi, telefon kullanım zorunluluğu 3 yıl 2023'te 1 Ocakta kayıt yaptıran 31 Aralıkta yaptıranda 2026 1 ocağa kadar kullanmak zorunda. Ben 26 Aralık 2022 de kayıt ettirdim 2025 1 Ocakta serbest kalıyor.

3 yıl olduğunu yazmıştım zaten, 2026 yerine 2025 yazmışım bende iPhone 14 aldım geçen sene, 2025 de süresi doluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı