Yurt dışından alınan iPhone 14 Pro Max ile Teknosa'daki farklı

Şeffaf bir cam takılı etkiliyor mudur ön kamera çekimini.
Etkiler. Buğu yapar. Ya da yağlı bir kir oluşur sen sildikçe temiz gibi görünür ama yine de ekrana dokundukça kirlenir. Ayrıca ışık vurduğu zaman fotoğrafın pusluymuş gibi çıkar. Sen o ekran korumasını sök bakalım farkı anlarsın.

Ekran koruyucuyu söküp tekrar kıyasla. Zaten düzgün telefonculara yaptırdığın korumalarda hiçbir zaman kamera camları kapatılmaz, ön arka fark etmeksizin. Ayrıca ekran koruyucu olarak ucuz bir şeye kaçtıysan sadece kamera kalitesini değil dediğin gibi renkleri de etkiler.

Bunlar dışında donanımsal olarak bir fark olsa Apple bundan bahsetmek zorunda. Samsung mesela açık açık söylüyor "şu ülkelerdeki S22'ler Snapdragon işlemcili bu ülkelerdekiler Exynos işlemcili" şeklinde yoksa o ürün satılmaz, sonradan açığa çıkarsa da Tüketici Heyetleri Apple'ı paramparça eder.

Apple destek ancak A2893 modeline TR garantisi vermemelerinin sebebini sorduğumda bu telefondaki yedek parçalar aynı değil yedek parça sıkıntısı vs deyip kafamı da karıştırdı(mesela Burkina Faso'dan veya Almanya'dan iPhone alırsanız Apple TR garanti hizmeti veriyor ama Gürcistan'dan alırsanız vermiyor :)
Not: Arasında fark yoktur sana öyle gelmiştir diyecek arkadaşlar yorum yapmasın gözle görülür bariz bir fark vardı.
Türkler bu durumu hayvan gibi manipüle ediyor Apple TR'ye ödemedikleri paranın karşılığında bir de koca bir sene boyunca tripleri ile uğraşmaktan gına geldi. Ayrıca garanti bitmeden hemen önce cihaz gönderip batarya değiştirtme devrini de kapattık bundan sonra en azından parasını Apple Tr'ye veren türkolara hizmet verelim hem personelin parasından tasarruf hem de çıkarcı kullanıcılara elveda diyemedikleri için size öyle demişlerdir kafanızı karıştıracak bir şey yok.

Desteklenen Hücresel bandları dışında bir Apple ürünü dünyanın her yerinde aynıdır, True Ton özelliğinin falan açık olduğuna emin olun ya da teşhir ürünlerinin yazılımları belki de donanımlarını zorlayarak kendilerini allı pullu gösterme cabasındadır aklıma başka bir şey gelmiyor. Size öyle gelmiştir diyenlere yorum yapmasın demenizin absürdlüğü yanı sıra adamına göre muamele, değişik parçalar, değişik performanslar falan imkansız bir şey.

Türkler bu durumu hayvan gibi manipüle ediyor Apple TR'ye ödemedikleri paranın karşılığında bir de koca bir sene boyunca tripleri ile uğraşmaktan gına geldi. Ayrıca garanti bitmeden hemen önce cihaz gönderip batarya değiştirtme devrini de kapattık bundan sonra en azından parasını Apple Tr'ye veren türkolara hizmet verelim hem personelin parasından tasarruf hem de çıkarcı kullanıcılara elveda diyemedikleri için size öyle demişlerdir kafanızı karıştıracak bir şey yok.

Desteklenen Hücresel bandları dışında bir Apple ürünü dünyanın her yerinde aynıdır, True Ton özelliğinin falan açık olduğuna emin olun ya da teşhir ürünlerinin yazılımları belki de donanımlarını zorlayarak kendilerini allı pullu gösterme cabasındadır aklıma başka bir şey gelmiyor. Size öyle gelmiştir diyenlere yorum yapmasın demenizin absürdlüğü yanı sıra adamına göre muamele, değişik parçalar, değişik performanslar falan imkansız bir şey.
İlk yorumunuz büyük ölçüde hatalı çünkü sorun Apple ile değil hükümet ile ilgili.

Bu nedenle Apple kendi teknik servisi üzerinden destek veremese de yetkili teknik servis ağları üzerinden destek verebiliyor. (Türkiye'deki ile aynı model koduna sahip olan cihazlara en azından.)

Arkadaşım Apple Tr keşke senin gibi olsada senle aynı düşünse o zaman anlardım lakin aşağıda yazacağım ülkelerin hepsine destek verirken Japonya/Gürcistan/Arabistan a destek sağlamıyor

Afghanistan, Albania, Algeria, American Samoa, Andorra, Angola, Anguilla, Antigua and Barbuda, Argentina, Aruba, Australia, Austria, Azerbaijan, Bahamas, Bahrain, Bangladesh, Barbados, Belgium, Belize, Benin, Bermuda, BES Islands, Bolivia, Bosnia and Herzegovina, Botswana, Brazil, British Virgin Islands, Brunei, Bulgaria, Burkina Faso, Cambodia, Cameroon, Cayman Islands, Central African Republic, Chad, Chile, Colombia, Republic of the Congo, Democratic Republic of the Congo, Cook Islands, Costa Rica, Croatia, Curacao, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Dominica, Dominican Republic, East Timor, Ecuador, Egypt, El Salvador, Estonia, Faroe Islands, Fiji, Finland, France, French Guiana, French Polynesia and Tahiti, Georgia, Germany, Ghana, Gibraltar, Greece, Greenland, Grenada, Guadeloupe, Guatemala, Guernsey, Guinea, Guinea-Bissau, Guyana, Haiti, Honduras, Hungary, Iceland, India, Indonesia, Iraq, Ireland, Isle of Man, Israel, Italy, Ivory Coast, Jamaica, Jersey, Jordan, Kenya, Kosovo, Kuwait, Laos, Latvia, Lebanon, Lesotho, Liberia, Libya, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Madagascar, Malawi, Malaysia, Maldives, Mali, Malta, Marshall Islands, Martinique, Mauritius, Mayotte, Micronesia, Moldova, Monaco, Mongolia, Montenegro, Montserrat, Morocco, Mozambique, Myanmar, Namibia, Nauru, Nepal, Netherlands, New Caledonia, New Zealand, Nicaragua, Niger, Nigeria, Niue, Norway, Oman, Pakistan, Palau, Palestine, Panama, Papua New Guinea, Paraguay, Peru, Philippines, Poland, Portugal, Qatar, Reunion Islands, Romania, Rwanda, Saint Barts, Saint Kitts and Nevis, Saint Lucia, Saint Martin, Saint Vincent and the Grenadines, Samoa, Senegal, Serbia, Seychelles, Sierra Leone, Singapore, Slovakia, Slovenia, Solomon Island, South Africa, South Korea, Spain, Sri Lanka, Suriname, Sweden, Switzerland, Tahiti, Taiwan, Tajikistan, Tanzania, Thailand, Tokelau, Tonga, Trinidad and Tobago, Tunisia, Turkey, Turks and Caicos, Tuvalu, Uganda, Ukraine, United Arab Emirates, United Kingdom, Uruguay, Uzbekistan, Vanuatu, Vietnam, Willis and Futuna, Zambia, Zimbabwe

Lakin Futuna dan Zimbabwe ye kadar destek sağlıyor. Anlayacağım Turko ların parasını kime verdiğinin Apple Tr için bir önemi yok.

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce yurt dışından iPhone 14 Pro Max aldım. Dün bir alış-veriş merkezinde gezerken Teknosa'ya uğradım ve oradaki iPhone 14 Pro Max'ı inceledim. Telefonları kıyasladığımda kamerasında ve ekranında benim almış olduğum telefonuma nazaran gözle görülebilir bir fark vardı. Telefonların model numaraları aynı değil benim telefonun model numarası A2893(Japonya/Gürcistan/S.Arabistan/Guam) gibi ülkelere üretilen model Teknosa'daki ürün ise A2894(Türkiye/Almanya ve 49 ayrı ülkeye üretiliyor sanırsam). Ardından internette bayağı araştırmalar yaptım ve Apple desteğe kadar aradım bu modeller arasında farklılıklar olduğunu öğrenmeye çalıştım. Sadece Japonya için üretilen modellerde deklanşör sesi kapanmıyormuş dubai için üretilenlerde de Face ID çalışmıyormuş. Bunlar o ülkelerin talepleri doğrultusunda olan şeyler. Bunun harici hiçbir fark olmadığını söyledi Apple destek ancak A2893 modeline TR garantisi vermemelerinin sebebini sorduğumda bu telefondaki yedek parçalar aynı değil yedek parça sıkıntısı vs deyip kafamı da karıştırdı(mesela Burkina Faso'dan veya Almanya'dan iPhone alırsanız Apple TR garanti hizmeti veriyor ama Gürcistan'dan alırsanız vermiyor :) ) ve internette de bu bahsettiğim ekran ve kamera farkında dair bir kaynak bulamadım. Sizin bu konuda bir bilginiz var mı varsa beni aydınlatırsanız sevinirim.
Not: Arasında fark yoktur sana öyle gelmiştir diyecek arkadaşlar yorum yapmasın gözle görülür bariz bir fark vardı.

Bana da Almanya'dan geldi internet sitesinden alındı çünkü Mediamart'ta ve saturün de yoktu ürün saturün faturalıydı ürün bana geldi. Alırken kutuyu da açtılar ürün bana Türkiye'ye geldi ve sürpriz, telefon replika çıktı. Faturaya kadar çok güzel yapmışlar Almanya'da internet sitesinden almayın sakın derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran koruyucuyu söküp tekrar kıyasla. Zaten düzgün telefonculara yaptırdığın korumalarda hiçbir zaman kamera camları kapatılmaz, ön arka fark etmeksizin. Ayrıca ekran koruyucu olarak ucuz bir şeye kaçtıysan sadece kamera kalitesini değil dediğin gibi renkleri de etkiler.

Bunlar dışında donanımsal olarak bir fark olsa Apple bundan bahsetmek zorunda. Samsung mesela açık açık söylüyor "şu ülkelerdeki S22'ler Snapdragon işlemcili bu ülkelerdekiler Exynos işlemcili" şeklinde yoksa o ürün satılmaz, sonradan açığa çıkarsa da Tüketici Heyetleri Apple'ı paramparça eder.

Ben de bu işi savunuyorum ekran koruyucular hakkında lakin apple'ın kendi sitesinde sattığı ekran koruyucu, spigen'in çoğu modeli vs. hepsi full ekran yapıyorlar ve kamera kapanıyor.

ben de diyorum ki herhalde kaliteli marka olunca etkilemiyordur ama ne olursa olsun bence etkiliyor olması lazım. düz mantık yani camın üstüne bi cam daha koyuyorsun. ışığı yansıtması bilmem nesi değişebilir yani.

ki ben spigen'e mail attım. cevap geldi açık modelimiz de var ama kapalı modelimizde de kalite kaybı yoktur yazmışlar.

Ben de bu işi savunuyorum ekran koruyucular hakkında lakin apple'ın kendi sitesinde sattığı ekran koruyucu, spigen'in çoğu modeli vs. hepsi full ekran yapıyorlar ve kamera kapanıyor.

ben de diyorum ki herhalde kaliteli marka olunca etkilemiyordur ama ne olursa olsun bence etkiliyor olması lazım. düz mantık yani camın üstüne bi cam daha koyuyorsun. ışığı yansıtması bilmem nesi değişebilir yani.

ki ben spigen'e mail attım. cevap geldi açık modelimiz de var ama kapalı modelimizde de kalite kaybı yoktur yazmışlar.
Kalite kaybı olmayan kapalı modelin linkini atar mısın?

Bana da Almanya'dan geldi internet sitesinden alındı çünkü Mediamart'ta ve saturün de yoktu ürün saturün faturalıydı ürün bana geldi. Alırken kutuyu da açtılar ürün bana Türkiye'ye geldi ve sürpriz, telefon replika çıktı. Faturaya kadar çok güzel yapmışlar Almanya'da internet sitesinden almayın sakın derim.
Geçmiş olsun nasıl bir süreç işleyeceksin paranı alma şansın var mı ?

Geri
Yukarı