Yurt dışından kasa toplamak

Kardeş yanlız kasayı parçalar takılı halde getirirse vergi vermeye gerek kalmaz. Kargo ile geldiği zaman satın almış oluyorsun ama kendin getirdiğinde kendi malın oluyor.
Genelde ürünlerin 1 yıl uluslararası garantisi var, kargo ile getirmeyi düşünen varsa kargo halindeyken zarar gelmişse amazona geri yolluyorsunuz onlar kargo ücretini ve gerekli işlemi yapıp yenisini yolluyor yada tamir ediyor.

Kasa,HDD,Monitor elimde mevcut kendisi almanya'da bi alisveris merkezinde calisiyo hani sormadim ama calistigi yerden bile alabir belki varsa yani daha once laptop getirmisti bi sıkıntı olmadan ama ondada araba ile gelmisti simdi 5 parca toplamda yani nasil olucak bilemedim.

Kardeş parça olarak yanında götürürse sıkıntı olabilir vergi alınabilir yani, Arabanın içine koltuğun altına sıkıştırsın bence. :) Bence ordanda ucuz bir kasa alsın 30 dolara, parçalarıda onun içine koysun öyle getirsin.

@I3eyaz dostum bazı ürünlerde sağ yan tarafta "estimate taxes" kısmı açılmıyor. Bu durumda bir kaç ürün siparişi verirsek gümrük vergisini nasıl hesap edip kesecek? Ya da bu ürünlerde vergiye karışmıyor ve şansa mı kalıyor? (Shipping to Turkey işaretli)

99 dolar üzeri ürünlerde vergi kesiliyor girişte eger yurt dışından bir akraba vb. biri getirecekse ana parçaları örnegin ekran kartı anakart veya klavye mouse getirebilir ben ekran kartı klavye mouse ve sıvı sogutucuyu yarı fiyatından daha aza getirdim.
Edit:Akrabanızın arkdaşınızın getirdigi ürünlerden bahsetmiyorum 99 dolar kuralı amazondan giren parçalar için kastettim.

@Silinen üye Ödeme ekranına gel orda deposit diye yazı var o vergi. Yurtdışından bir ürün getirmek için shipping to turkey yazmasına gerek yok. Ordaki kargo firmalarına gönderiyorsunuz amazondan onlarda size getiriyor.(İngilizceniz varsa ve 1000 tl + ürün getirecekseniz firmalarla görüşün onlar size yardım eder. (Bir yazıda bu firmaların fiyatları düşük göstererek vergiyi azalttığını okumuştum ama kargo ücretini daha yüksek isteyebilirler.)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı