Yurt Dışından PC Kasası Alınır Mı?

erayselim`

Kilopat
Yer
Muğla/Fethiye
Daha fazla  
Türkiye'den (800-900₺ civarıva) NZXT markasının "H500i" model kasasını almak istiyordum. Stoklarının bittiğini görünce üzüldüm.
Bu tarz şık kasaları da bulmak zor; ya pahalı oluyor ya da hava akışı kötü.

Newegg'de dolaşırken NZXT H510i modelini gördüm, H500i ile tek farkı yeni nesil olmasıymış (Sanırım Type-C giriş falan var).
590₺ fiyatı var, KDV dahil 696, kargo da girince toplamda 1100₺'ye falan geliyor.
Ve sitelerinde 3-5 iş günü içerisinde kargo yazıyordu (bunun doğruluğu hakkında bilgi verirseniz mutlu olurum).

Yani bu kasayı çok istiyorum ve Türkiye'de 900₺'ye bulamıyorken, yeni nesil modelini Newegg'den 1100₺'ye almak doğru olur mu?

"Kaç günde gelir, ne kadar vergi öderim (satın alırken ödediğim haricinde), sağlam gelir mi?" gibi sorular takılıyor aklıma.

Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar!
(Bu arada bu kasanın "H510i" olmayan, H510 modeli var. Onun tek farkı RGB ve Dikey GPU aparatı olmaması. Aralarında 300₺ fiyat farkı var, hangisini önerirsiniz? Bütçem ikisine de yetiyor.)

Kasa için çok fazla kargo parası ve vergi çıkacaktır. Amazondan alırsanız muhtemelen Nanokatalog'a göre daha hızlı gelir ama 1 ay beklerim ve ekstra para vermem diyorsanız Nanokatalogdan sipariş geçebilirsiniz. Onlar da yurtdışından temin ettikleri içiz süreler uzuyor. Stokta varsa hemen geliyor (ki hiçbir zaman stokta olduğunu görmedim) yoksa 1 ayı buluyor bazen geçebiliyor. Bunu bilerek sipariş geçin hatta geçmeden online müşteri hizmetlerine sorun ama dediğim gibi fazla para vermektense beklemeyi yeğlerdim ben.

Nano katalog pişmanlıktır. Bence uzak durun. Newegg yada Amazon zaten kargo ve gümrük parasını sipariş sırasında alıyor. O yüzden vergi ödemezsiniz ekstra.

Türkiye'den (800-900₺ civarıva) NZXT markasının "H500i" model kasasını almak istiyordum. Stoklarının bittiğini görünce üzüldüm.
Bu tarz şık kasaları da bulmak zor; ya pahalı oluyor ya da hava akışı kötü.

Newegg'de dolaşırken NZXT H510i modelini gördüm, H500i ile tek farkı yeni nesil olmasıymış (Sanırım Type-C giriş falan var).
590₺ fiyatı var, KDV dahil 696, kargo da girince toplamda 1100₺'ye falan geliyor.
Ve sitelerinde 3-5 iş günü içerisinde kargo yazıyordu (bunun doğruluğu hakkında bilgi verirseniz mutlu olurum).

Yani bu kasayı çok istiyorum ve Türkiye'de 900₺'ye bulamıyorken, yeni nesil modelini Newegg'den 1100₺'ye almak doğru olur mu?

"Kaç günde gelir, ne kadar vergi öderim (satın alırken ödediğim haricinde), sağlam gelir mi?" gibi sorular takılıyor aklıma.

Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar!
(Bu arada bu kasanın "H510i" olmayan, H510 modeli var. Onun tek farkı RGB ve Dikey GPU aparatı olmaması. Aralarında 300₺ fiyat farkı var, hangisini önerirsiniz? Bütçem ikisine de yetiyor.)
Aralarındaki tek fark rgb ve dikey gpu montaj kısmı değil ekstra olarak donanım yazılım desteği de var kasanın i serisi almak daha mantıklı oluyor ondan dolayı.

Gümrükte takılmayacak mı yüksek meblağdan dolayı ?
Newegg'den alınca bu tarz sorunlar olduğunu düşünmüyorum, satın alan arkadaşlarım gümrük ödememişti en azından.
Nanokatalog konusunda geçirdikleri vergi yüzünden tekrar Newegg'e yöneldim.

Ve Amazon da neredeyse 1000₺ kargo alıyor :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı