Yurt dışından PlayStation 5 alınırsa gümrüğe takılır mı?

Biraz acele et araştırmak için çünkü malum AliExpress de de eskiden vergi yoktu sağ olsun ona da geldi.
Vay arkadaş ben de bir bütçeme bakıyorum bütçem de bana bakıp olmaz manasında kaşlarını kaldırıyor. Ama bütçemi toparlamak için beklersem bu sefer fiyatı uçucak bütçem yine olmaz dicek.
Yukarı tükürsem bıyık aşşağı tükürsem sakal.

Kargo sistemiyle gümrüğe takılmama gibi bir lüksü yok hocam. Oradan gidip kendiniz getirebilirsiniz veya bir tanıdığınız getirebilir.

Şurada fiyat bilgisi 2022 diyor ama amerikadan playstation getirmekle ilgili detaylar var diğer ülkelerde aynıdır sanırım.
Hocam Amerika'ya elini kolunu sallayarak giremez ki. Vize işleri falan hiç uğraşmaya değmez.

Konsoların ek bir vergisi vardı sanırım gümrükte onu talep edebilirler.
Kuzenim aldı bir vergi ücreti ödemedi. Ama 2 gamepad ile geldiği için sorun çıkarmıştılar onuda bir şekilde hallettiler. İşin acı tarafı doğu tarafından Irak'tan çok kaçak ürünler rahatlıkla geçebiliyorken(Detaylı suç teşkil edebilir diye anlatamıyorum ama Diyarbakır'da olduğum için çok şahit oluyorum) biz normal olarak aldığımızda problem yaşıyor olmamız.

Kuzenim aldı bir vergi ücreti ödemedi. Ama 2 gamepad ile geldiği için sorun çıkarmıştılar onuda bir şekilde hallettiler. İşin acı tarafı doğu tarafından Irak'tan çok kaçak ürünler rahatlıkla geçebiliyorken(Detaylı suç teşkil edebilir diye anlatamıyorum ama Diyarbakır'da olduğum için çok şahit oluyorum) biz normal olarak aldığımızda problem yaşıyor olmamız.
Gümrükten kendi aldığında geçirmesi şans işi bazen bakıyorlar bazen bakmıyorlar. Ama yurtdışından kargo ile gelen bir üründe çok yüksek ihtimal takılır ve vergisini isterler.

Hocam geçenlerde yurt dışı alışverişinde arkadaş uygulaması gibi bir sistem vardı hatta videosunu çekmişti biri galiba videoyundu.

Pardon hocam videoyun değilmiş linki koyuyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gümrükte normalde 150 euro altı %30 vergi olmalı ama onu bile doğru yapmıyorlar benim aldığım ürüne 40 dolar ürüne 800 TL vergi ödedim dolar 19 falandı o zaman sıkıntılı bir iş internetten sipariş etmeyin edeceksenizde AliExpress gibi anlaşmalı yerlerden sipariş edin vergiyi önden ödediğiniz.

Gümrükten kendi aldığında geçirmesi şans işi bazen bakıyorlar bazen bakmıyorlar. Ama yurtdışından kargo ile gelen bir üründe çok yüksek ihtimal takılır ve vergisini isterler.
Kontrol etmişler zaten ondan dolayı 2.kola sorun çıkarmıştılar ama bir şekilde halletmiş.

Hocam geçenlerde yurt dışı alışverişinde arkadaş uygulaması gibi bir sistem vardı hatta videosunu çekmişti biri galiba videoyundu.

Pardon hocam videoyun değilmiş linki koyuyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu sistem çok mantıklı ama alırken üstüne 50-100 dolar civar para ekliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı