Yurt dışından telefon alırken neler yapılmalı?

Plaxy

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşım bana yurt dışından iPhone getirecek kendi pasaportu üstüne kayıt ettirecek birkaç sorum var.
1-) IMEI'yi kendi e devletimemi yapacağım yoksa alan kişininmi.
2-) eğer telefon onun üstüne kayıt edilirse telefon sadece o kişinin hattındamı çalışır.
3-)e-SIM kullanabilir miyim?

1.kendi
2.evet
3.tam emin degilim benimki Dubaiden alinma Azerbaycanliyim benimkinde E sim calisiyor ama tr kayitli degil ancak e sim de tr numarasi degil onu sordurmalisin

1.kendi
2.evet
3.tam emin degilim benimki dubaiden alinma azerbaycanliyim benimkinde e SIM calisiyor ama TR kayitli degil ancak e SIM de TR numarasi degil onu sordurmalisin.

Şimdi bir sorum olacak onun üstüne yeni bir hat alıp onu kullansam bir sorun olur mu?

1) Yakın zamanda yurtdışına kendi pasaport/kimliğinde çıkış/giriş yaptıysan kendi üzerine, yapmadıysan getirecek kişinin üzerine kaydedebilirsin.
2) Evet, yani bu durumda telefonu getirtmen mantıklı olmaz.
3) 3 ay süreyle evet.

1) yakın zamanda yurt dışına kendi pasaport/kimliğinde çıkış/giriş yaptıysan kendi üzerine, yapmadıysan getirecek kişinin üzerine kaydedebilirsin.
2) evet, yani bu durumda telefonu getirtmen mantıklı olmaz.
3) 3 ay süreyle evet.

Reşit olmadığım için e-Devlet'im yok ailem üzerine veya alan kişi üzerine yaptırmayı planlıyorum ve alan kişinin üzerine yeni bir SIM kartı alsak telefon çalışmazmı.

Telefonu kim alacaksa onun pasaportuna kayıt yapılmalı. Hat sadece o kişinin üzerine ise çalışır 3 sene boyunca.

Telefonu kim alacaksa onun pasaportuna kayıt yapılmalı. Hat sadece o kişinin üzerine ise çalışır 3 sene boyunca.

O kişinin üzerine hat alsak buradan ben o SIM kartı kullansam o da kendi geldiğinde farklı kendi üstüne bir hat kullansa oluyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı