Yurt içi kargo pişmanlıktır

Öncelikle Merhaba Metin.Ben bugün Erengazi şubesine gittim elden teslim almak için.Tam tamına 40 dakika sürdü.Üstüne üstlük şubeyi aradım,dağıtıma çıkarmayın ben geliyorum elden teslim alacağım diye.Şubeye girdim sorduğumda bir eleman diyor kamyonda biri diyor şubenin içinde.Velhasıl 1 siparişim kamyonun içinden çıktı biri şubenin içinden.Kendim tek tek aradım siparişlerimi bulabilmek için.Bunlar yetmezmiş gibi birde azarlandım yoğunuz yoğunluktan yetişemiyoruz vb. sanki tüm suçlusu benmişim gibi.Bir çözüm bulmanız lazım dediğimde internetle siparişi kapatalım ozaman diye böyle lakayt bir cevap aldım.Bende dedim ki:Madem o gerektiriyor kapatın dediğimde ise kapatamayız dedi.Daha çok eleman alın böyle saçmalık olur mu,madem yılbaşı ve yılbaşının yoğun olduğunu biliyorsunuz ozaman fazladan personel çalıştırın vb şeyler dedim.Böyle Saçma Bir Şube olamaz.Uzun lafın kısası o şube 5 para etmez kargo hizmeti bakımından.Ayrıyetten bir daha hiçbir elektronik eşya parça vb. şeyi kargo teslimatı ile almayacağım.Çok özensizce yerlere adeta fırlatılıyor televizyonlardan tutun benim siparişlerime kadar herşey ve üstlerine tonlarca ağır eşyaları koyuyorlar.Düşünün ki ben siparişlerim kırıldı veya zarar gördü diye korkup personellerinin önünde açtım.Gerçi personelin önünde açıp kontrol etmeyi normalde de yapmamız gerekiyor emin olmamız için.İyi Sosyaller.

Son düzenleme:
Bende gidicektim işte dün geldi kargom açtım Allah'a şükür sağlam çıktı, iki sokak ötemde bir şubesi varmış çalışanları da iyi insanlara benziyor kapıya gelen adamın konuşmasından söylüyorum tabi, Neyse konu kilit , cevaplar için herkese sağol.

Burdaki şube berbat 18 yaş altı kargo vermiyor yeğenimi gönderiyorum geri geliyor ben gitmek zorunda kalıyorum çalışan geçen bana küfür etti ağzını burnunu dağıttım

Bana kalırsa alışveriş yapılan sitelerde kargo seçenekleri çok olduğu zaman 3-5 kuruş fazla verip özellikle yurtiçi kargoyu tercih ediyorum. Tek sıkıntısı şubeye geldikten 1 gün sonra getiriyorlar. Kargo şubelerinde "Devir Kargo" diye tabir edilen bir olay var. Bazıları kargocunun kargoyu getirip getirmemesinin kargocunun keyfine bağlı olduğunu düşünüyor ama öyle değil, yani eğer bir şubede devir kargo (teslim edilmesi gereken tarihte teslim edilemeyen kargo) kaldığı zaman o kargo firmasının merkezi tarafından şubeye ceza puan uygulanıyor ve şubenin cirosu düşüyor, özellikle o şube bir acente ise bu daha da sıkıntı. Yani o kargocu kargoyu teslim etmek zorunda. Eğer teslim etmez ise 50 tane yere hesap vereceğini biliyor, tabi bu eve gelmeden sözde kapıya evde yoktunuz notu yapıştıran MNG için geçerli değil.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı