Yurt ve Üniversite hayatına hiç alışamadım

Bi ara ben de kaldım bu "insan"larla. Aynı kaptan yemek yiyorlardı. Bir an önce devlet yurduna ya da daha iyi bir yurda geçmeye bak.

Kimseyi sevmek zorunda da değilsin!
Bunlara ben 'insan' bile demek istemiyorum @Recep Baltaş abi. Bana söylenen; Lavaboya girerken bile şort giymemek gerekliymiş, tahrik edici birşeymiş! Zihniyete gel! Dışarıda içip gelirler, bizim giydiğimiz şorta karışırlar. Her şeye dini kullanırlar. İnan ki 3 haftadır çok sinirliyim abi, buraya geldiğim günden beri etmediğim küfür kalmadı.

Her ne zaman şort giysem saçma sapan laf söyleyenler oluyor ama şort giymeye devam edeceğim. Umursamayacağım, nasıl rahat ediyorsam öyle davranacağım. Her ay zamanından önce ücret almasını iyi biliyorlar nasıl olsa! Öğrenci evine çıkmayı düşünüyorum.

Bu yurtta sadece erkekler kalmiyor mu ? Ee abi senin şortun kimi tahrik edecek ? Onu geçtim kizlar bile olsa şort giyen bir erkekten mi tahrik olacaklar ? Aklı fikirleri hep oralarda bunların. O yerden kurtulmaktan başka çare yok maalesef.

İlk önce şunu söyleyeyim. Babam falan cemaatten bir çok yurtta kaldım. Aynı kaptan yemek yemiyorlardı çaydanlıkta böcek falan gezmiyodu ama hiç şort giyrni görmedim bendr olsam bende isyan ederim. Ben kış aylarında havaların buz glbl olmasına rağmen şort giyen bir insanım ama başka yurtlara gittim, adamların kanepesinin altı çöp dolu bırak şortu adam kilotla geziyodu. Ama öğrenci evlerine gittim adamlar evde ne istiyolarsa yapıyorlardı. Sen sen ol bul bi öğrenci evi

Bi ara ben de kaldım bu "insan"larla. Aynı kaptan yemek yiyorlardı. Bir an önce devlet yurduna ya da daha iyi bir yurda geçmeye bak.

Kimseyi sevmek zorunda da değilsin! Kimseye de ayak uydurma, boyun eğme! Ayrıl onların arasından!

Usta adamı anarşiye itme. Gaza gelip camı çerçeveyi indirir :D

Erkeğin şort giymesini tahrik edici bulan insanlardan ne beklenir? Ben olsam yüzüne "gay mısın?" diye sorardım.

O yurtta ki yönetimde sorun vardır. Okul yaşamım boyunca ailemde ayrı 8 sene geçirdim. Dediğiniz yurtlarda da kaldım belirli bir zaman, kesinlikle dediğiniz gibi bir durum ile karşılaşmadım. Ya siz biraz abartıyorsunuz yada onlar çok aşırıya kaçıyorlar.

Her yerin ayrı bir derdi vardır emin ol buna. Ben cemaat yurdun bulundum bu tarz sorunları bende yaşadım. Özel yurt içinde farklı sorunlar var. Devlet yurdunda ayrı sorunlar var. Kurtulmak için özel yurt araştır. Şartlarını orada kalan kişilerden öğrenmeye çalış.

Lise 3'ten beridir tek yaşarım 3 sene yaşıtım olan arkadaşlarımla öğrenci evinde kaldık ama biz liseliydik o sıralar, şuan ise üniversitedeyim tek başıma yaşıyorum inan öğrenci evine çıksan daha rahat eder ve daha az para verirsin :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı