Yurtdışında aile oturma izni

Sınav bitti, derslere nasıl odaklanayım?:rolleyes:
Bu ülkede birilerinin kuklası olmaktan bıktım hocam. Mezuna kalıp; bir sene daha geleceğini bilmediğim bir ülkenin, çökmüş bir eğitim sisteminin sınavına hazırlanmak yerine yurt dışı şansımı denemek istiyorum sadece ve bunun için elimden geleni yapmaya hazırım. Gerekirse o bir senede Almanca öğrenir, Almanya'da sınava girerim. Bizden daha düzgün olacağı kesin.
Artık boş yere acı çekmek istemiyorum, bu aptal ülkede.:depresyon:

Sizin durumunuzda yüzlerce insan taniyorum maalesef yapacak bir sey yok.
Umudunuzu yesertmeye calisin. Umut en son ölür. :)

Sizin durumunuzda yüzlerce insan taniyorum maalesef yapacak bir sey yok.
Umudunuzu yesertmeye calisin. Umut en son ölür. :)
Kimin nerede doğacağını hangi güç belirliyor? Sırf bu ülkede doğdum diye oluyor bütün bunlar.
''Alamanya bizi gisganiğyyhyh'' diyip, orada yaşayan çomar sürü 100€'a sofra donatıyor, et alıyor, ucuza yüksek seviye sistem diziyor. Bir sorum olursa gene yazabilir miyim?

Kimin nerede doğacağını hangi güç belirliyor? Sırf bu ülkede doğdum diye oluyor bütün bunlar.
''Alamanya bizi gisganiğyyhyh'' diyip, orada yaşayan çomar sürü 100€'a sofra donatıyor, et alıyor, ucuza yüksek seviye sistem diziyor. Bir sorum olursa gene yazabilir miyim?

100 €'luk et alirsan rahat 2 hafta boyunca her gün mangal partisi yapabilir 4 kisilik bir aile.

100 €'luk et alirsan rahat 2 hafta boyunca her gün mangal partisi yapabilir 4 kisilik bir aile.
İşte onu diyorum. Bu ülkede doğdum diye, burayı sevmek ve bu ülkede yaşayıp ölmek zorunda değilim. Hocam bakın açık konuşacağım: 3 milyondan fazla Türk, Almanya'da yaşıyor ve de hemen hemen her avrupa ülkesinde de Türkler yaşamasına rağmen -üzerinize alınmayın lütfen- genellikle de vasıfsızlar. Yani, seçim zamanı haberlerde gördüm; aman Allahım ne kadar ipe sapa gelmez adam varsa avrupa yaşıyor, oy kullanıyor, üstüne üstlük 'Ülğke çoğ geliştih. Allah RTE'den razı olsun.'' gibi saçma salak, aptalca yorumlar yapıyorlar.
İşte ben de şunu diyorum: Bu onun bunun çocukları bu ülkelere gidip, kalıp, oturma/çalışma izni alabiliyorsa; ben neden yapamayayım?
Ayrıca; yapılması gereken her şeyi yapmaya hazırım. Artık cidden bu ülkeden sıkıldım, bıktım. Artık risk alıp, ipleri ele alma zamanı geldi.
Gelecekte sorum olursa buradan sorabilir miyim?
Not: Bu arada teknolojik aletleri konusunda alım gücü nasıl? Buradaki gibi vergi üstüne vergi veriyor muyuz?
Ülkwem.png

Gelecekte sorum olursa buradan sorabilir miyim?
Bu iletinizin üstünde yazdiklariniza katilmakla beraber elimden bir sey gelmeyecegini üzülerek belirtiyorum. Ne istiyorsaniz sorabilirsiniz.
Not: Bu arada teknolojik aletleri konusunda alım gücü nasıl? Buradaki gibi vergi üstüne vergi veriyor muyuz?
Uygun uygun her sey uygun. Vergiler biraz fahis ama zenginsen fahis. Orta direk ya da üstü insanlar icin vergiler gayet uygun bence. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı