Yurtdışından PS5 alabilir miyim?

Oldu hocam hemen. Benim uğraşarak emek verdiğim ve ortalamanın üzerinde kazandıran bir işim olduğu için bir ' akıllı'ya hemen PS5 almalıyım. Kazanmiyorsan alma. Alamiyorsan ağlama.

Almayacağımı kim söyledi? Geliri olmayan insanları düşün, asgari ücretle çalışanları düşün, onlarında almaya hakkı yok mu? Madem alamıyor bu tür yollara başvurur. Senin ne iş yaptığın umrumda değil, istiyorsan çalışma beni ilgilendirmez. İnsanlara karışamazsın, durumlarını bilemezsin. Ortalamanın üstünde yaptığın işi yazarak bana hava atmış olmuyorsun. Bende buraya sahip olduğum şeyleri yazarsam hevesini kursağında bırakırım senin. İnsanlara karışma, durumlarını ne yaşadıklarını bilmiyorsun.

Almayacağımı kim söyledi? Geliri olmayan insanları düşün, asgari ücretle çalışanları düşün, onlarında almaya hakkı yok mu? Madem alamıyor bu tür yollara başvurur. Senin ne iş yaptığın umrumda değil, istiyorsan çalışma beni ilgilendirmez. İnsanlara karışamazsın, durumlarını bilemezsin. Ortalamanın üstünde yaptığın işi yazarak bana hava atmış olmuyorsun. Bende buraya sahip olduğum şeyleri yazarsam hevesini kursağında bırakırım senin. İnsanlara karışma, durumlarını ne yaşadıklarını bilmiyorsun.
Haklısınız fakat birşey sorabilir miyim? Konsol, en son model telefon vs bunlar ne zaman lüks ihtiyaçtan çıktı ve temel ihtiyaç kategorisine alındı?

Bu arada Umarım daha çok malınız mülkünüz olur. Ben sadece evde otururken bile kazanılabilecek paralardan örnek verdim. Evde oturup 7/24 oyun oynayıp kendini geliştirmedikten sonra ağlamanın alemi yok :)

Oldu hocam hemen. Benim uğraşarak emek verdiğim ve ortalamanın üzerinde kazandıran bir işim olduğu için bir ' akıllı'ya hemen PS5 almalıyım. Kazanmiyorsan alma. Alamiyorsan ağlama.

Hocam dışarı çıkın 1kilo kendinize et alın sonra 1kilo alıp devlete verin ve üstüne biraz harçlık bırakın. Sonrasında polyanacılık oynamayı bırakın. Ülke de vergiden daha çok olan bir şey var o da sizin gibi her şeye boyun eğen kişiler. Sizin gibiler olduğu sürece Avrupa standartına ulaşamayacağız. İyi sosyaller

Hocam dışarı çıkın 1kilo kendinize et alın sonra 1kilo alıp devlete verin ve üstüne biraz harçlık bırakın. Sonrasında polyanacılık oynamayı bırakın. Ülke de vergiden daha çok olan bir şey var o da sizin gibi her şeye boyun eğen kişiler. Sizin gibiler olduğu sürece Avrupa standartına ulaşamayacağız. İyi sosyaller
İyi sosyaller hocam :)

Hocam ülkedeki kaçak telefon piyasasından haberiniz yok galiba? Birçok insan imei'li ve kaçak telefonlar kullanıyor. Bu da 10 telefon satilabilecekken gelen vergi gelirinin üç beş akıllının kaçak kullanmasi sonucu azalmasıyla vergisini veren kullanıcıların daha fazla ödemesine sebep oluyor.
Hadi kaçak piyasaları yarıştıralım, en fazla kimde kaçak telefon var. Türkiye vs Almanya.
Tabi ki Türkiye. Peki bizi kıskanan Almanya'da (!) Neden kaçak piyasa sayısı az da legal işler daha fazla dönüyor? Çünkü adamların parası var, refahı var, vergi de verseler cebinde para kalıyor, bizde ki gibi nefes alma hariç her şeye vergi verdiklerini sanmıyorum ama diyelim onlar da veriyor yine helal olsun, adamlarda yine para kalıyor.

Burda senin sorman gereken soru; "Türkiye'de kaçak piyasasından haberin var mı?" değil "Türkiye'de niye kaçak piyasası fazla?" olmalı.

Çokomelli, damat demeyin demişsin. İyi de bakan olan bu kişi damat? Damat bakana damat demeyelim mi? Ülkeyi sevipte dışarı çıkmakta değil marifet, ülkeyi sevdiğin için insanları dışarı kaçırtmamakta olmalı marifet.
Ama gel gör ki damat bakan ve ekibinin böyle bir marifeti olduğunu sanmıyorum.

Haklısınız fakat bir şey sorabilir miyim? Konsol, en son model telefon vs bunlar ne zaman lüks ihtiyaçtan çıktı ve temel ihtiyaç kategorisine alındı?

Bu arada umarım daha çok malınız mülkünüz olur. Ben sadece evde otururken bile kazanılabilecek paralardan örnek verdim. Evde oturup 7/24 oyun oynayıp kendini geliştirmedikten sonra ağlamanın alemi yok :)

Dostum önceki mesajım için kusura bakma, biraz sinirlendim açıkçası sen adama öyle deyince. Adamın belki durumu yok, hakkı yok mu son model oyun konsolu, bilgisayar almaya? İnşallah sizinde olur, teşekkür ederim ben öğrenciyim zaten. En son model telefon için ben temel ihtiyaç demedim, katılıyorum lüks bir şeydir. Fakat bir insan istediğinde bilgisayar, konsol alabilmeli. Bizde insanız. Eğer bir insan bu saydıklarımı alamayacaksa neden ülkemize bunlar geliyor? Ha eğer alamıyorsa illegal yollara başvurur, hakkıdır almak. Yurtdışında yaşayan birine bakın çok rahat 1 aylık maaşıyla bilgisayar toplayabilir. Keşke ülkemizdede öyle olsa. Ben bunun için ağlamıyorum ülkemizdeki fiyatlara sitem ediyorum, ediyoruz. Kendinizi geliştirin geliştirdikçe fakat nerey kadar? Bu fiyatlara lütfen sessiz kalmayın. Umarım anlatabilmişimdir.

Merhabalar bir arkarabam Almanya'dan alıp dış kutusunu açıp kendi Mali gibi getirip bana verse vergi kilitlerler mi?

Vergi almazlar. Bir adet getirecekse sorun olmaz ama devletin sağı solu da belli olmaz. Belki bunun için bile bir yönetmelik çıkartabilirler. 2 sene önce uzun süre para biriktirip Japonya'dan koleksiyonum için getirttiğim, kutusu hiç açılmamış nadide bir Sega Saturn'ün kutusunu ukim de falçata ile yarıp açmışlardı. İçim sızlamıştı. Sebebi de sanırım iç pazarda satış yapmamı engellemek içindi. Belki PlayStation de aynısını yapabilirler. Burası Türkiye. Saçma, trajikomik ama gerçek...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı