Yurtiçi Kargo Rezaleti

Şubeye yakın yerleri en sona bırakırlar hep. Zaman yetişmeyince de evde yoktu diyorlar. Şubeyi arayın tekrar dağıtıma çıkarırlar büyük ihtimalle.
Tam tersi hocam. Şubenin 300-400 metre yakınında iseniz kargonuz geliyor. Daha uzaktaysanız "geldik yoktunuz" deyip çay içiyorlar.
Mesela Caros07 bu şanslı müşterilerden. Ya evi yakın, ya da şerefli çalışanların olduğu bir şube dağıtımını yapıyor.
Evim yokuşta diye düşünüyorum. Yurtiçi, Sürat, Aras, PTT, MNG firmalarının hiçbiri evime dağıtım yapmıyor. Adam akıllı hizmet alabildiğim DHL, UPS ve Hepsiburada ('nın adı her ne ise o firması) var ki onların da mahallemde şubesi yok, adam akıllı arabayla gelip bırakıyorlar.

İnsan kalitesinin yine yerlerde süründüğü ülkemizden bir kesit daha. Gülerek sinirleniyorum.. Ne tuhaftır işini layığıyla yapan yok gidip basacaksın şubeyi ağzına geleni sayacaksın. 1 kelime desinler sıkıyorsa.

Yurt içi kargo, şubelerinin geneli en rezil olan kargo firmasıdır. Güzel, işini yapan şubesi nadirdir. Aynısı başıma gelmişti 2km gidip aldım ürünü kargo parasını da ödemedim. Bazen bakışlar kelimelerden etkili oluyor.

Ne tuhaftır işini layığıyla yapan yok gidip basacaksın şubeyi ağzına geleni sayacaksın. 1 kelime desinler sıkıyorsa.
Kameraları ses kaydı alıyorsa bir güzel mahkemelik olursunuz. Onun dışında bir şey olmaz. Şubeye gidip kargo vermek istediğimde bile geyik muhabbetinin bitmesini beklettiler.

Tam tersi hocam. Şubenin 300-400 metre yakınında iseniz kargonuz geliyor. Daha uzaktaysanız "geldik yoktunuz" deyip çay içiyorlar.
Mesela Caros07 bu şanslı müşterilerden. Ya evi yakın, ya da şerefli çalışanların olduğu bir şube dağıtımını yapıyor.
Evim yokuşta diye düşünüyorum. Yurtiçi, Sürat, Aras, PTT, MNG firmalarının hiçbiri evime dağıtım yapmıyor. Adam akıllı hizmet alabildiğim DHL, UPS ve Hepsiburada ('nın adı her ne ise o firması) var ki onların da mahallemde şubesi yok, adam akıllı arabayla gelip bırakıyorlar.
Yurtiçi Kargo benim bulunduğum bölgede de sıkıntılıydı. En memnun kaldığım firma ise kesinlikle UPS Kargo.

Şubeye yakın yerleri en sona bırakırlar hep. Zaman yetişmeyince de evde yoktu diyorlar. Şubeyi arayın tekrar dağıtıma çıkarırlar büyük ihtimalle.
Bende hiç öyle olmadı genellikle hepsi 1 km den daha az mesafede. Firmadan firmaya değişiyor, mesai başlangıç saati ve bitiş saatinde geliyolar.

Ben genelde gidip şubeden alıyorum, kapıda kontrol edemiyorum. Artık imza bile istemiyolar, alıştılar herhalde, direkt elime tutuşturup gidiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı