Yurtta gitar setup önerisi

@Silinen üye @Single_factor
Gençler iyi hoş tartışmışsınız da benim kafamı daha çok karıştırdınız 😅. Bilgisayarım var evet ama her zaman bilgisayara bağlı olarak çalmak da istemem açıkçası. Biri diğerinden net olarak üstünse ve bilgisayar gerektiriyorsa boyun eğip onu alabilirim fakat bilgisayara bağlı olmamak benim için iyi olacaktır. Amfiyi yurtta kullanamama sebebim sesli olacak olması fakat amfiye kulaklık bağlayıp çalamaz mıyım? Bu olasılığı da değerlendirip öneri yaparsanız memnun olurum. Ben az çok isteklerimi belirttim. Az buçuk iyi kalitede kayıt alabilmek, istediğim şarkıları yakın tonlarda çalabilmek, dışarıya ses vermeden çalabilmek, ve bunları en F/P şekilde halledebilmek. Son olarak marka model önerileriniz varsa onlara da tabii ki açığım.

Amfiyi yurtta kullanamama sebebim sesli olacak olması fakat amfiye kulaklık bağlayıp çalamaz mıyım?

Elbette bu da bir seçenek. Kullanabilirsiniz. Ancak; başlangıç seviyesinde amfilerin Kulaklık çıkışları Prossesörler kadar iyi değilir. "Emulated" olmaları gerekir. Bu da amfi fiyatını arttırır.

Son düzenleme:
"genç" derken? :)

Elbette bu da bir seçenek. Kullanabilirsiniz. Ancak; başlangıç seviyesinde amfilerin kulaklık çıkışları prossesörler kadar iyi değilir. "emulated" olmaları gerekir. Bu da amfi fiyatını arttırır.

Amfi taşıma açısından da beni biraz üzebilir. Prossesör dediğiniz tam olarak nasıl çalışıyor amfi gibi üstünde ayar yapıp kabloyu taktıktan sonra çalıyor muyuz? Başlangıç seviyesi olduğum için karışık ise halledebilir miyim onu merak ediyorum. Son olarak evet amfi için çok para veremem şu anda belki ileride alırım. Dediğim gibi bu bahsettiğim sistemi aşağı yukarı 8 10bin TL'ye halletmem gerekiyor. Daha ucuza olma şansı varsa daha da iyi olur.

Kulaklik amfisi alin kendi kulakliginizla calin. Ses karti, bilgisayar, kablolar falan yurtta hic rahat olmaz surekli toplayip tekrar kurmaniz gerekecek ayrica. Kulaklik amfisini ve kulakliginizi takarsiniz isterseniz ayakta isterseniz kosarak calarsiniz.

Kulaklik amfisi alin kendi kulakliginizla calin. Ses karti, bilgisayar, kablolar falan yurtta hic rahat olmaz surekli toplayip tekrar kurmaniz gerekecek ayrica. Kulaklik amfisini ve kulakliginizi takarsiniz isterseniz ayakta isterseniz kosarak calarsiniz.

Kulaklık amfisi ile bahsettiğim şeyleri yapabilir miyim hocam?

Az buçuk iyi kalitede kayıt alabilmek, istediğim şarkıları yakın tonlarda çalabilmek, dışarıya ses vermeden çalabilmek, bilgisayarlardaki efekt programlarını ,bias fx2 gibi, kullanabilmek ve bunları en F/P şekilde halledebilmek.

İsteklerim bunlardı. Ayrıca önerdiğiniz bir kulaklık amfisi var mıdır?

Kulaklık amfisi ile bahsettiğim şeyleri yapabilir miyim hocam?

Az buçuk iyi kalitede kayıt alabilmek, istediğim şarkıları yakın tonlarda çalabilmek, dışarıya ses vermeden çalabilmek, bilgisayarlardaki efekt programlarını ,bias fx2 gibi, kullanabilmek ve bunları en F/P şekilde halledebilmek.

İsteklerim bunlardı. Ayrıca önerdiğiniz bir kulaklık amfisi var mıdır?
Kayit alamazsin. Ancak bir jak coklayici alip birisini aux ile telefona takip digerini kulakligina takarsan alirsin.

Ben evde ses kartiyla ve kulaklikla caliyorum kapi kapaliysa sadece odamda duyuluyor.

Efekt programi kullanamazsin cunku bildigin analog amfi sadece avuc ici kadar olani.

F/P acisindan iyidir en son baktigimda 1200 liraydi.

Ton konusuna cok takilma amfi simulasyonuyla hazir preset de kullansam iyi bir ses alamiyorum ben cunku daha 8 aydir caliyorum. Calarken de efekt falan kullanmiyorum ses karti alirsan aldigin gibi sen de kullanmayacaksin bence. Asagidaki gibi kullaniyorum drive ile oynuyorum sadece:

20230304_20h21m27s_grim.png

Kayit alamazsin. Ancak bir jak coklayici alip birisini AUX ile telefona takip digerini kulakligina takarsan alirsin.

Ben evde ses kartiyla ve kulaklikla caliyorum kapi kapaliysa sadece odamda duyuluyor.

Efekt programi kullanamazsin cunku bildigin analog amfi sadece avuc ici kadar olani.

F/P acisindan iyidir en son baktigimda 1200 liraydi.

Ton konusuna cok takilma amfi simulasyonuyla hazir preset de kullansam iyi bir ses alamiyorum ben cunku daha 8 aydir caliyorum. Calarken de efekt falan kullanmiyorum ses karti alirsan aldığın gibi sen de kullanmayacaksin bence. Asagidaki gibi kullanıyorum Drive ile oynuyorum sadece:

Eki Görüntüle 1689946

Anladım hocam. Ses kartıyla sadece kulaklıkla çalabilirim değil mi? Peki 2 ihtiyacı da karşılayabilecek bir öneriniz var mıdır hem gerektiğinde dışarı ses verebileceğim hem de kulaklıkla çalabilecegim? Tabii kayıt işini de daha rahat yapabilirsem süper olur. Arkadaş prossesör demişti onunla alakalı bilginiz var mı?

Anladım hocam. Ses kartıyla sadece kulaklıkla çalabilirim değil mi? Peki 2 ihtiyacı da karşılayabilecek bir öneriniz var mıdır hem gerektiğinde dışarı ses verebileceğim hem de kulaklıkla çalabilecegim? Tabii kayıt işini de daha rahat yapabilirsem süper olur. Arkadaş prossesör demişti onunla alakalı bilginiz var mı?
Ses kartlarinin hoparlor cikisi da var kulaklik cikisi da. Kaydi da bilgisayardan yapabilirsiniz.

Ama yurtta kaliyor olsaydim ses karti kullanmazdim. Laptop'u yataga koyacaksiniz, USB kablo ile ses kartini baglayacaksiniz, enstruman kablosuyla gitari baglayacaksiniz, 3.5'i 6.35'lik kulaklik cikisina donusturecek adaptoru takacaksiniz, kulakliginizi takacaksiniz, ayakta calmak istiyorsaniz jack uzatma kablosu takacaksiniz, programinizi da acip o kablo karmasasinda calacaksiniz. Isiniz bitince de hepsini toplayip kaldiracaksiniz.

Kulaklik amfisi ile ise dogrudan kulak ici kulakliginizi takacaksiniz ve arkadan backing track acmak isterseniz aux kablosuyla telefonunuzu baglayip calacaksiniz bu kadar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ses kartlarinin hoparlör cikisi da var kulaklık cikisi da. Kaydi da bilgisayardan yapabilirsiniz.

Ama yurtta kalıyor olsaydim ses karti kullanmazdim. Laptopu yataga koyacaksiniz, USB kablo ile ses kartini baglayacaksiniz, enstruman kablosuyla gitari baglayacaksiniz, 3.5'i 6.35'lik kulaklık cikisina donusturecek adaptoru takacaksiniz, kulakliginizi takacaksiniz, ayakta calmak istiyorsaniz jack uzatma kablosu takacaksiniz, programinizi da acip o kablo karmasasinda calacaksiniz. Isiniz bitince de hepsini toplayip kaldiracaksiniz.

Kulaklik amfisi ile ise dogrudan kulak ici kulakliginizi takacaksiniz ve arkadan backing track acmak isterseniz AUX kablosuyla telefonunuzu baglayip calacaksiniz bu kadar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ses kalitesi gayet güzelmiş vox amplugda kayıt da gayet güzel. Peki pedal efektleri vs. nasıl kullanılabilir vox amplugda.

Yeni konular

Geri
Yukarı